Усі військові частини ССО залучатимуться до Сил реагування НАТО. Наступний – 3-й полк

 

3-й окремий полк спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго залучатимуть до Сил реагування НАТО наступним зі складу Сил спеціальних операцій.

Про це він заявив у інтерв’ю “Новинарні“, яке опубліковане в п’ятницю, 9 квітня, командувач Сил спеціальних операцій генерал-майор Григорій Галаган. 

У 2020 році 140-й навчальний центр уперше заступив на бойове чергування в складі Сил реагування НАТО.

Відповідаючи на запитання, який підрозділ ССО наступним готується заступити на чергування до Сил реагування НАТО, командувач відповів:

“В наших планах це буде 3-й полк. Готуємо тактичну групу”.

Галаган також схвально прокоментував попередні підсумки бойового чергування для 140-го навчального центру в структурі НАТО.

“Для країни, яка не є членом НАТО, мати підрозділ, який стоїть на чергуванні в Силах швидкого реагування НАТО – це вже перемога. У такому підрозділі всі, до рядового, мають знати іноземну мову. Далі – сумісність по зброї, техніці, спорядженні та виконанні завдань. Виходячи з цих вимог, ми підтягуємо всі наші підрозділи під прописані критерії. Ми плануємо, що всі військові частини ССО по черзі будуть залучатися до Сил реагування НАТО“, – заявив командувач ССО.

З його слів, графік чергувань вже розписаний до 2025 року. 

” У кожній частині має бути підрозділ, який стоїть на чергуванні НАТО, він буде сумісний і оцінений нашими партнерами. Це наша мета. І всі пройдуть цей шлях. Він непростий, але так буде. Ми беремо участь і в ООС, але паралельно з цим маємо набувати спроможностей. Це можливість показати себе, заявити про себе”, – додав Галаган.

Читайте також:
Україна задекларувала до Сил реагування НАТО в 2021 році групу спецпризначення та Іл-76, – Таран

Як інформувала “Новинарня“, 24 червня 2019 року вперше в історії підрозділ з країни – не члена НАТО пройшов сертифікацію як підрозділ ССО (SOF) і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО. Цією частиною став 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України, що проходив відповідні іспити у Литві від західних колег.

Підрозділ проходив відповідні іспити у Литві.

Додамо, що NRF були створені на листопадовому саміті НАТО 2002 у Празі на заміну Союзного Командування Європи Мобільними Силами. Перші перемовини про реорганізації мобільних сил НАТО відбулись у серпні 2002 року у Варшаві з ініціативи міністра оборони США Дональда Рамсфелда. СШР перебувають у постійній бойовій готовності.

Складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу. При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів.

Рішення про застосування СШР приймає Північноатлантична рада.

Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry).

Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп.

Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.

Читайте також:
У 2021 році катери Island залучатимуть до операцій НАТО, – Міноборони

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна