Катастрофа АН-26Ш на Харківщині: авіабригада почала збір коштів на встановлення меморіалу загиблим

 

203-тя навчальна авіаційна бригада оголосила про старт збору коштів на встановлення меморіалу загиблим внаслідок катастрофи Ан-26Ш військовослужбовцям Повітряних сил ЗСУ на Харківщині 25 вересня 2020 року.

Про це йдеться в оголошенні військової частини.

“Втілення ідеї в реальність потребує значні грошові витрати. Звертаємось з клопотанням щодо об’єднання зусиль та надання грошової допомоги для встановлення погодженого меморіалу загиблих під час катастрофи АН-26Ш, яка сталася 25 вересня 2020 року. Ідея та проєкт вже погоджені”, – зазначили у бригаді.

Військова частина також опублікувала реквізити, за якими можна допомогти матеріально.

ХАРКІВСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “СТАНОВЛЕННЯ ЗАХИСНИКА ВІТЧИЗНИ”
Юридична адреса: 62370, Харківська обл., Дергачівський р-н, смт. Солоницівка, вул. Енергетична 7/27
Код ЕДРПОУ: 39114494
№ свідоцтва ПДВ: не є платником ПДВ
номер рахунку: UA653515330000026004052326434
Найменування банку: ХАРКІВСЬКЕ ГРУ АТ КБ “ПРИВАТБАНК”
МФО:351533
номер телефону: 067-579-30-19
Призначення платежу: “Для створення пам’ятного знаку загиблим льотчикам”.

Проєкт самого пам’ятного знаку бригада поки не оприлюднила.

Читайте також:
Розслідування авіакатастрофи АН-26 під Чугуєвом завершене, – ОГП

Як інформувала “Новинарня“, ввечері 25 вересня 2020 року, близько 20:45, при виконанні планового навчального польоту  біля міста Чугуїв під час заходу на посадку сталася катастрофа літака Ан-26Ш зі складу навчальної авіаційної бригади Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба. На борту перебували сім членів екіпажу, включно з офіцерами, та 20 курсантів ХНУПС.

Літак розбився поруч із автодорогою та загорівся, 26 людей загинули.

При цьому двоє курсантів встигли вибратися з охопленого полум’ям літака. Одного з них – В’ячеслава Золочевського – у стані середньої тяжкості доправили у Військово-медичний клінічний центр Північного регіону (Харків). Загрози його життю не було.

Другого курсанта, який отримав опіки близько 90% поверхні тіла, намагалися врятувати медики опікового центру Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги. Проте вранці 26 вересня він помер.

Державну комісію з розслідування причин катастрофи очолив віцепрем’єр-міністр Олег Уруський, заступник голови – міністр оборони Андрій Таран.

За фактом падіння літака ДБР розпочало кримінальне провадження про порушення правил польотів і підготовки до них, що спричинило катастрофу й тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).

18 грудня 2020 року Державне бюро розслідувань вручило підозри у справі про катастрофу Ан-26. Командувачу Повітряних сил ЗСУ Дроздову оголосили підозру у службовому недбальстві. Колишньому командиру військової частини А-4104 полковнику В’ячеславу Глазунову та керівнику польотів військової частини підполковнику Олександру Жуку – в порушенні правил польотів.

Читайте також:
Катастрофа літака ЗСУ під Чугуєвом: ще трьом особам повідомили про підозру

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна