США та Канада запроваджують нові санкції проти режиму Лукашенка

 

Президент США Джо Байден у понеділок, 9 серпня, підписав указ про запровадження нових санкцій, спрямованих проти режиму Олександра Лукашенка у Республіці Білорусь.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Указ спрямований на покарання Лукашенка та його режиму за тривалий наступ на демократичні прагнення і права людини білоруського народу, транснаціональні репресії і зловживання, посягання на міжнародні норми і корупцію, повідомили у пресслужбі Білого дому.

“Шкідлива діяльність і давні зловживання білоруського режиму, спрямовані на придушення демократії та реалізацію прав людини й основних свобод у Білорусі… становлять незвичайну і надзвичайну загрозу національній безпеці та зовнішній політиці Сполучених Штатів” – зазначаться в указі.

Ідеться, зокрема, про “незаконну і репресивну діяльність, пов’язану з фальсифікацією президентських виборів у Білорусі 9 серпня 2020 року та їхні наслідки, такі як ліквідація політичної опозиції і організацій громадянського суспільства, а також порушення порядку й загроза міжнародним цивільним повітряним перевезенням”.

Санкції стосуватимуться, зокрема, ВАТ “Білоруськалій”, яке є одним з найбільших державних підприємств Білорусі, одним із найбільших у світі виробників калію і джерелом “незаконного багатства для режиму”.

Під санкції також потрапляє Національний олімпійський комітет Білорусі, який звинувачується у сприянні відмиванню грошей, ухиленні від санкцій, обході візових заборон і який “нездатний захистити білоруських спортсменів від політичної дискримінації і репресій”.

Читайте також:
Легкоатлетка Тімановська продає медаль на підтримку білоруських спортсменів, що зазнали репресій

Санкційні заходи вживаються проти відомих бізнесменів, що підтримують режим Лукашенка, а також п’ятнадцяти компаній, з якими вони пов’язані, – зокрема КБ “Абсолютбанк”, організацій, які працюють у тютюновому, будівельному, енергетичному й транспортному секторах економіки Білорусі.

Наголошується, що ці кроки США роблять спільно з Великобританією і Канадою, а також із заходами ЄС від 24 червня.

Президент США Джо Байден, коментуючи запровадження секторальних та персональних санкцій, заявив, що обов’язок кожного, кому небайдужі демократичні цінності, виступити проти гноблення, до якого вдається режим Лукашенка у Білорусі.

“Усі, кому небайдужі права людини, вільні і чесні вибори, свобода слова, зобов’язані виступити проти цього гноблення. Сполучені Штати продовжуватимуть відстоювати права людини і свободу слова, притягнувши режим Лукашенка до відповідальності, спільно з нашими союзниками і партнерами”, – зазначив президент .

Він нагадав, що в цей день, рік тому, народ Білорусі спробував висловити свою думку й визначити своє майбутнє через найголовніший демократичний спосіб – вибори.

За словами Байдена, замість того, щоб поважати явну волю білоруського народу, режим Лукашенка здійснив фальсифікацію виборів, за якою послідувала жорстока кампанія репресій, спрямована на придушення інакомислення.

Читайте також:
Лукашенко прокоментував убивство білоруського активіста Шишова в Україні

Канада також заявила про запровадження секторальних санкцій проти Білорусі через постійні порушення режимом Олександра Лукашенка прав людини.

Про це інформує пресслужба міністерства закордонних справ Канади.

“Міністр закордонних справ Марк Гарно сьогодні оголосив про нові санкції у відповідь на грубі та систематичні порушення прав людини у Білорусі. Ці нові заходи запроваджують обмеження для ключових секторів білоруської економіки та мінімізують доступ білоруських державних суб’єктів до міжнародного фінансування”, – йдеться у заяві МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві наголосили, що запровадження нових санкцій приурочене до річниці фальсифікованих президентських виборів у Білорусі.

“Ці кроки мають чинити тиск на керівництво Білорусі та чітко продемонструють білоруському народу, що Канада підтримує його прагнення жити у мирі та без страху переслідувань у відкритому й демократичному суспільстві”, – наголосили у МЗС.

Зокрема, Канада заборонила своїм громадянам проводити будь-які операції із цінними паперами, оформляти страхування та видавати довготермінові кредити Білорусі та її державними банками. Канадцям також тепер не можна купувати білоруське пальне й калійні добрива.

Оттава і раніше запроваджувала санкції проти Білорусі, але ніколи не поширювала їх дію на цілі сектори економіки.

Читайте також:
Серед білоруських емігрантів в Україні є агенти ФСБ, – розслідувач Bellingcat


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна