В Україні відкрито 10 кримінальних проваджень за фактами знищення окупантами екології Криму

 

Прокуратура Автономної Республіки Крим та м. Севастополя розслідує 10 кримінальних проваджень за фактами 20 кримінальних правопорушень, зафіксованих на окупованому півострові.

Про це повідомив начальник управління нагляду за додержанням законів органами поліції прокуратури АРК Сергій Турчин, пише “Укрінформ”.

“На даний час прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво по 10 провадженням, розслідуються 20 фактів кримінальних правопорушень, які є предметами дослідження цих кримінальних проваджень”, — сказав Турчин під час онлайн-брифінгу, присвяченому презентації звіту громадської організації КримSOS “Довкілля Криму: зміни та втрати за час окупації”.

За його словами, провадження відкрито за статтями 236 (Порушення правил екологічної безпеки), 240 (Порушення правил охорони або використання надр), 241 (Забруднення атмосферного повітря), 243 (Забруднення моря), 252 (Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду) 441 (Екоцид) і ст. 438 КК України (Порушення законів та звичаїв війни).

Зокрема, розслідування триває за фактами умисного знищення та пошкодження територій Кримського природного заповідника, орнітологічного відділення Кримського природного заповідника “Лебедині острови”, Ялтинського гірничо-лісового природного заповідника, Національного природного заповідника “Мис Мартьян”, Опуцького природного заповідника, комплексної пам’ятки місцевого значення “Меганом” та інших.

Крім того, прокуратурою ведеться кримінальне розслідування за фактами порушення екологічної безпеки під час будівництва транспортного переходу через Керченську протоку і при будівництві траси “Таврида”.

“Зокрема при будівництві траси «Таврида» встановлені факти незаконної вирубки близько 110 тисяч дерев і близько 116 тисяч кущів, в тому числі кримської сосни і ялівцю, включених до Червоної книги України”, — повідомив представник прокуратури.

Він також розповів, що на даний час призначено низку експертиз, за результатами яких буде визначено розмір збитків і ухвалено процесуальне рішення.

Читайте також:
“Справжня екологічна катастрофа”: злива в окупованій Ялті змила у море сміття, що накопичувалося роками

Україна створює реєстр шкоди, яку заподіяла РФ окупацією Криму

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна