Профільний комітет Ради досі не розглядає законопроєкт про ліквідацію ОАСК

 

У середу, 2 червня, Комітет Верховної Ради України з питань правової політики не взявся за розгляд президентського законопроєкту про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва.

Про це повідомив  громадський активіст, голова правління фундації DeJure Михайло Жернаков у четвер, 3 червня, у фейсбуці.

“Чекаєте на ліквідацію ОАСК? А її не буде. Вчора комітет правової політики під головуванням “слуги народу” Андрія Костіна навіть не став розглядати законопроєкт президента №5369 про ліквідацію цієї клоаки правосуддя. Схоже, керівництво і депутати комітету мали на увазі і вимоги суспільства, і невідкладний президентський законопроєкт”, – написав він.

За словами Жернакова, офіційна версія – “бо не з’явилися автори альтернативних законопроєктів”.

Він наголошує, що “регламент жодним чином не передбачає, що в такому випадку не можна розглядати основний законопроєкт”.

“Просто, очевидно, хтось таки знайшов “спільну мову” з керівництвом ОАСК. Яке, як уже було відомо, готове було надати дуже вагомі “аргументи”, щоби відкласти це питання до наступної сесії, тобто до ніколи”, – вважає активіст.

Як інформувала “Новинарня“, президент Володимир Зеленський 13 квітня вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт, яким пропонує ліквідувати скомпрометований Окружний адмінсуд Києва. За цим проєктом, суддів ОАСК, до доброчесності яких не буде питань, переведуть до іншого суду. Замість ОАСК пропонується створити Київський міський окружний адміністративний суд.
У жовтні 2020 року петиція до президента про ліквідацію ОАСК набрала необхідні 25 тисяч підписів.

Як відомо, суддів ОАСК, голову Державної судової адміністрації України, колишніх високопосадовців та інших фізичних осіб НАБУ підозрює у створенні та участі у злочинній організації; захопленні державної влади; зловживанні впливом; втручанні у діяльність державних діячів та створенні штучних перешкод у діяльності ВККС та її членів.
За даними слідства, втілюючи план із захоплення державної влади, голова ОАСК Павло Вовк використовував своє широке коло зв’язків у цих органах: міг організувати подання штучних скарг до ВРП не тільки на непідконтрольних йому суддів з ОАСК, а й на суддів усіх інстанцій, які виносили “незручні” для нього рішення, у т.ч. на суддів Верховного Суду.
Крім того, ЗМІ оприлюднювали різні записи розмов Вовка із суддями ОАСК, які свідчать про неодноразове ухвалення судом упереджених, політично заангажованих рішень.

Читайте також:
Профільний комітет Ради підтримав законопроєкт про ліквідацію ОАСК

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна