Кримськотатарський дитячий канал Lâle отримає фінансування з бюджету

 

Кримськотатарський дитячий телеканал Lâle отримає фінансування з державного бюджету.

Про це інформує пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

30 квітня було оголошено про проведення закупівель на суму три млн грн на створення та поширення інформаційного продукту кримськотатарською та, за потреби, іншими мовами для дитячої аудиторії.

“У квітні, як ми і планували, було розпочато процедури закупівель, мета яких – надання бюджетного фінансування теле- та радіокомпаніям, які здійснюють мовлення на тимчасово окуповані території України. Це перші два тендери, але вже до кінця травня ми плануємо завершити всі закупівлі. Для нас важливо, аби умови отримання державного фінансування були однакові для всіх: прозорі, чесні, за європейськими стандартами”, – сказав віцепрем‘єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Закупівлі провели із застосуванням переговорної процедури, що обґрунтовано відсутністю конкуренції з технічних причин. А саме, згідно з листом Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, єдиним дитячим каналом, що здійснює мовлення кримськотатарською мовою на територію АР Крим та м. Севастополь є канал “Лялє”. Цей канал і став переможцем закупівель.

Віцепрем’єр нагадав, що на фінансування з держбюджету ТРК, що здійснюють мовлення на тимчасово окуповані АР Крим і м. Севастополь та окремі райони Донецької і Луганської областей, загалом передбачено 50 млн грн.

“Ці кошти можемо надавати виключно через процедуру публічних закупівель. Наразі йдеться про конкурентну форму – закупівлю контенту різного типу. Але з огляду на реальну ситуацію нам потрібна можливість прозоро надавати різні форми підтримки мовникам. У тому числі й інституційну – доставка сигналу, сплата оренди, часткове фінансування зарплат. Нам потрібно на законодавчому рівні визначити механізми надання державного фінансування всім телерадіокомпаніям, які діють в інтересах держави, незалежно від їхнього типу, форми власності чи організаційно-правової форми. Я говорю про визначення процедури надання державних грантів”, – додав Резніков.

Перший тендер для ТРК, що здійснюють мовлення на території тимчасово окупованих Росією АР Крим та м. Севастополь було оголошено 22 квітня 2021 року.

Читайте також:
Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови

“Голос” виступає за визнання статусу кримських татар як корінного народу України

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна