Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови

 

Кабінет Міністрів ухвалив проєкт розпорядження “Про схвалення Концепції розвитку кримськотатарської мови”.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду в середу, 7 квітня, повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

Зазначається, що в розробці Концепції активну участь взяли всі зацікавлені органи влади, Меджліс кримськотатарського народу, профільні наукові та освітні установи, неурядові організації та експерти, зокрема й ті, які перебувають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь.

“Ця Концепція є фундаментом роботи на 10 років. Це перший крок до створення Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022–2032 роки, яку доручив розробити президент України”, — наголосив віцепрем’єр-міністр України Олексій Резніков.

Він додав, що наразі стан кримськотатарської мови — критичний, про що зазначає ЮНЕСКО, про що б’ють на сполох українські вчені, а тимчасова окупація Росією Криму і Севастополя загострила ці проблеми, що неодноразово відображено в резолюціях ООН і не тільки.

“Кримськотатарська мова — це величезні можливості для України, які ми в повній мірі не усвідомлюємо. Її слід сприймати як “українську тюркську”. Кримськотатарська мова за своєю структурою є універсальною і дозволяє розуміти всі тюркські мови. Кримськотатарська дає можливість буквально говорити з нашими партнерами однією мовою. Розвивати стосунки і з Анкарою, і з Баку, і з Нур-Султаном, створюючи економічні, культурні, безпекові проєкти. Це зовсім інша динаміка контактів та інший рівень взаємної довіри”, — додав Олексій Резніков.

За його словами, ухвалена Концепція спрямована на захист та збереження кримськотатарської мови та самобутності корінного народу Криму, особливо в умовах окупації, коли фактично зведені до нуля всі умови для розвитку на історичній Батьківщині.

Олексій Резніков додав, що затвердження Концепції розвитку кримсько-татарської мови забезпечує умови для максимально ефективної роботи над Стратегією і планом дій до неї, а уряд зможе представити якісний документ під час саміту “Кримської платформи” в серпні 2021 року, що стане важливим сигналом на міжнародному рівні.

Читайте також:
Україна інтегрує кримськотатарську мову в цифрові платформи. Починаємо з Вікіпедії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна