Після масового звернення митців суд скасував домашній арешт активіста Ратушного

доповнено, уточнено

Київський апеляційний суд задовільнив апеляційну скаргу на запобіжний захід щодо активіста Романа Ратушного, якого підозрюють у хуліганстві під час акції протесту біля офісу президента 20 березня, і скасував домашній арешт.

Про це в середу, 21 квітня, повідомила матір Ратушого Світлана Поваляєва у фейсбуці.

Напередодні десятки українських митців зі сфери кіно, літератури музичного мистецтва виявили бажання взяти на поруки активіста.

Під час розгляду скарги адвокатка Ратушного Євгенія Закревська вказала на ознаки його непричетності до правопорушень, які йому інкримінують, і зачитала перелік з понад десятка людей, готових взяти активіста на поруки, інформує “Радіо Свобода”.

Серед них – народний депутат від “Голосу” Ярослав Юрчишин, член цієї ж партії Сергій Притула, співкоординаторка ГО “Захистимо Протасів Яр” Юлія Бартле, поет і журналіст Дмитро Лазуткін, краєзнавець Олександр Михайлик та ін.

Прокуратура заперечувала проти перегляду запобіжного заходу, наполягаючи на тому, що рішення Печерського районного суду, за яким Ратушний мав цілодобово перебувати вдома і носити електронний браслет, було законним.

Зрештою суддя Тетяна Фрич скасувала постанову суду першої інстанції. Відтак наразі Романові Ратушному не обраний жоден запобіжний захід.

Як писала “Новинарня“, 29 березня Печерський районний суд міста Києва обрав Романові Ратушному запобіжний захід за участь в акції під офісом президента – цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета.

Справа стосується його участі в акції на підтримку Сергія Стерненка під офісом президента 20 березня. Йдеться про підозру за двома статтями – частини 2 статті 194 (умисне знищення або пошкодження майна) та частини 4 статті 296 (хуліганство). За це активісту загрожує до десяти років позбавлення волі.

23 березня заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко опублікував у себе на ФБ-сторінці відеоролик, який нібито є “доказом того, що мітинг під ОП 20 березня з самого початку планувався не як мирна акція, а як бійка з правоохоронцями “для картинки” для певних телеканалів”. На цьому відео була розміщена фотографія Ратушного та інформація: “Ратушний Роман Тарасович, голова громадської ініціативи “Захистимо Протасів яр”.

Активіст вимагає від МВС спростувати інформацію: ”…Відеозапис містить мої персональні дані (ПІБ), рід діяльності (голова громадської організації) та моє зображення (фотознімок у правій частині кадру). При цьому невстановлена особа у масці, з якою мене нібито порівнюють, жодних протиправних дій на відео не вчиняє”, – написав Ратушний у листі, надісланому у відомство та на ім’я самого Геращенка.

Читайте також:
Активіст Ратушний готує позов до ЄСПЛ через свій арешт

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна