У справі “ПВК Семенченка” затримали ще одного екскомбата “Донбасу”, – ЗМІ

 

Силовики затримали ще одного фігуранта справи про створення приватної військової кампанії, у якій одним із підозрюваних є ексдепутат та колишній командир батальйону “Донбас” Семен Семенченко.

Як пишуть в понеділок, 29 березня, низка українських ЗМІ з посиланням на джерела у правоохоронних органах, йдеться про колишнього командира батальйону “Донбас” Анатолія Виногродського з позивним “Гал”. 

Як передає “Укрінформ”, наразі один із судів міста Києва обирає Виногродському запобіжний захід.

Про затримання Виногродського на своїх сторінках у ФБ повідомляли й командир батальйону ОУН Микола Коханівський. 

“Друга Гала вже привезли до суду, суд ще не розпочався. Степан Хмара як поручитель з боєм пройшов до зали суду, мене ж поки не пускають, посилаються на карантин, але обіцяють пустити, як почнеться засідання, бо ми поручителі”, – додав Коханівський.

“РБК-Україна” пише, що Виногродський є військовим моряком, в 2014 році пішов до лав добровольчого батальйону “Донбас”, першим комбатом якого був Семен Семенченко, брав участь в операції зі звільнення Іловайська. З квітня 2015 по липень 2016 сам очолював батальйон Національної гвардії “Донбас”.
У 2017 році колишніх бійців “Донбасу”, в тому числі і Вингородського, затримували за напад на охоронця одного з приватних сільськогосподарських підприємств.

Згодом колишнього комбата відпустили під домашній арешт.

Як інформувала “Новинарня“, 24 березня Служба безпеки України відрапортувала, що викрила та припинила діяльність так званого “не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування”, або ж так званої “приватної військової компанії”. Нею нібито керували колишні учасники бойових дій у складі батальйону “Донбас” Семен Семенченко і Євген Шевченко.
За даними правоохоронців, до складу компанії входило понад 150 осіб, і вона діяла під прикриттям охоронних фірм та громадських організацій.

Підготовка членів так званої “ПВК” відбувалася на тренувальній базі на Київщині. Самі учасники називають її охоронною фірмою DBC (скорочення від Donbass Battalion Corp.), яка зареєстрована в США, а в Україні гуртує ветеранів батальйону “Донбас” для реабілітації.

Фігурантам справи оголосили підозру за статтею 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань).

Крім того, за даними СБУ, Семенченко та Шевченко є можливими організаторами контрабандної схеми із ввезення військових запчастин та товарів подвійного призначення з Росії. Згодом вони нібито продавали ці деталі, зокрема клістрони до ЗРК С-300, державним підприємствам за завищеними цінами. У межах розслідування було проведено понад 80 обшуків і вилучено велику кількість зброї.

25 березня Служба безпеки оприлюднила нові докази у справі щодо незаконного постачання військових товарів з Російської Федерації – переписки й розмови Семенченка і Шевченка.

Андрію Рогозі – фігуранту низки кримінальних проваджень і журналістських розслідувань щодо корупційних схем, пов‘язаних з ДК “Укроборонпром” – та Євгенові Шевченку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 333 Кримінального кодексу України.

Читайте також:
Мільйонер із Казахстану і штаб-квартира в Нью-Йорку: агент НАБУ Шевченко розповів деталі створення “ПВК Семенченка”

Семенченко прокоментував “справу ПВК”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна