Збірна України сенсаційно почала виступи у відбірковому турнірі чемпіонату світу-2022, що має відбутися в Катарі. У середу, 24 березня, підопічні Андрія Шевченка зустрічалися в Сен-Дені з чинними чемпіонами планети, командою Франції, і відстояли нічию.
Наші пропустили м’яч на 19-й хвилині. Антуан Грізманн із “Барселони” відзначився красивим обвідним ударом, хоча перед тим німецькі арбітри не помітили офсайд у Бенжамена Павара, а система VAR на цьому турнірі не працює. Надалі господарі змогли забити лише раз, причому – у свої ворота. На 57-й хвилині після удару Сергія Сидорчука м’яч зрикошетив у сітку від захисника “ле бльо” Преснеля Кімпембе (“ПСЖ”) – 1:1.
Про статуси фаворита й аутсайдера свідчили передматчеві коефіцієнти від букмекерів: 1,2 – на перемогу французів, 5,4 – на нічию, 12,2 – на Україну. До того ж торік у товариському матчі проти команди Дідьє Дешама “жовто-сині” зазнали найбільшої поразки в історії – 1:7.
Тренер Шевченко здивував тактично схемою і кадровим підбором: п’ять захисників, жодного вінгера, кияни Шапаренко і Сидорчук у центрі поля (замість травмованого “шахтаря” Степаненка), динамівець Бущан у воротах, капітан – Зінченко.
Україна зробила ставку на захисний футбол, і більшу частину першого тайму відверто відбивалася, не маючи змоги перейти на чужу половину поля. Тоді як французи, володіючи м’ячем 70% часу, змарнували кілька гольових нагод. Лише Олів’є Жиру міг забивати двічі.
Надалі господарям так само бракувало точності, самовіддано діяли українські захисники, зокрема Забарний і Караваєв майже наглухо закрили найдорожчого футболіста у світу Кіліана Мбаппе (180 млн євро на Трансфермаркті). А подекуди й німецький арбітр Тобіас Штілер симпатизував команді Шевченка та не ставив пенальті у наші ворота в спірних ситуаціях.
У другому таймі у французів перестав виходити пресинг, тоді як наші почали навіть подекуди володіти територіальною перевагою.
У гольовій комбінації динамівець Караваєв ефективно зіграв на фланзі, відпасував під удар Сидорчуку, а тому посприяв Кімпембе.
Ігрова статистика: удари – 18:5 на користь французів, удари в площину воріт – 3:1, заблоковані удари – 6:0, кутові – 12:0, фоли – 17:3, володіння м’ячем – 62%:38%.
Головний тренер ЗбУ Андрій Шевченко
(коментар каналу “Футбол”):
– Було дуже важко грати проти такої хорошої команди. У Франції багато талановитих, технічних футболістів.
У нас був план на гру. Хлопці просто молодці – обсяг роботи, страхування, тиск на суперника. Я вважаю, що нам вдалося. По-іншому грати з такими командами, як Франція, нам дуже важко. Можливо, це був не такий красивий футбол, але він був компактний і лаконічний. Гадаю, ми провели хороший матч.
Було б ідеально, якби ми виграли. У нас було багато хороших продовжень, але потім ми трохи не догравали. Десь розгубились, особливо в перші 25-30 хвилин.
Ми грали вперше з такою схемою. Давно її готували, але було лише одне тренування для втілення в життя. Віддаю належне за цю нічию хлопцям. Вони справді уважно слухали, підготувалися якісно. Ми мали зіграти компактно. Було б дуже важко, якби ми дали цим футболістам [збірної Франції] хоч трохи простору. План спрацював.
Вважаю, що рефері відсудив ідеально. В таких матчах потрібен VAR, він завжди допомагає. У мене ніколи не буде претензій до судді.
Склад збірної України: Бущан – Караваєв, Забарний, Кривцов, Матвієнко, Миколенко – Сидорчук (Коваленко, 79), Шапаренко (Зубков, 86) – Маліновський, Зінченко (к) – Яремчук (Мораєс, 72).
Склад збірної Франції: Льоріс (к) – Павар, Варан, Кімпембе, Ернандес – Канте, Рабйо – Мбаппе (Марсьяль, 77), Грізманн, Коман (Дембеле, 63) – Жиру (Погба, 63).
У паралельному матчі нашої групи Фінляндія і Боснія також розділили очки – 2:2. Дуже сприятливий старт для України! П’ята команда – Казахстан – відпочивала.
Нагадаємо, напряму на “мундіаль” потрапить лише переможець групи. Другі місця гратимуть у плей-оф.
Україна наступні матчі проведе в Києві: 28 березня – з фінами, 31 березня – з Казахстаном.
Читайте також:
Львів не прийматиме поєдинки відбору до ЧС-2022. Найближчі матчі будуть в Києві
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com