Російські спецслужби застосовують тортури в окупованому Криму, – ООН

 

Управління верховного комісара ООН з прав людини продовжує отримувати інформацію про застосування тортур російськими силовиками в окупованому Криму проти мешканців півострова.

Як передає “Укрінформ” в п’ятницю, 12 березня, про це заявила помічниця Генсекретаря ООН з прав людини Ілзе Брандс Керіс під час віртуального засідання високого рівня за формулою “Арріа”.

Вона наголосила, що це відбувається як перед, так і після силових затримань незгодних з окупаційною владою.

Насильство застосовується для того, щоби “вибити” зізнання в провині або сфабрикувати свідчення проти інших, а також із метою переслідування опозиційних політичних організацій.

Тому Брандс Керіс зауважила, що ООН отримувало інформацію про те, що у зв’язку з такими випадками в окупованому Криму були ініційовані розслідування, однак жодних повідомлень про покарання винних або щодо прогресу у процесі притягнення до відповідальності УВКПЛ так і не отримало.

Вона також нагадала про інші порушення в окупованому Російською Федерацією Криму: переслідування журналістів, ЗМІ, утиски за релігійними й національними ознаками. Крім того, вона наголосила на нав’язуванні російського громадянства жителям півострова.

У цьому зв’язку помічниця Генсекретаря ООН підкреслила, що УВКПЛ продовжить домагатися безперешкодного доступу для моніторингу ситуації в Криму відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН.

“Я закликаю зацікавлені країни не політизувати питання доступу, щоби забезпечити роботу Управління верховного комісара з прав людини, а також інших міжнародних незалежних організацій із захисту прав людини з метою забезпечити дотримання всіх прав населення, що проживає в Криму”, – наголосила Брандс Керіс.

12 березня в ООН пройшло віртуальне засідання високого рівня за формулою “Арріа” на тему “Крим: 7 років порушень суверенітету та територіальної цілісності України”.

Засідання скликане державами-членами Ради Безпеки ООН – Великою Британією, Естонією, Ірландією, Норвегією, США та Францією – разом із Україною.
Понад двадцять країн-членів ООН з різних регіонів світу стали співорганізаторами цього заходу.

Читайте також:
YouTube позначив пропагандистський російський фільм про Крим як “неприйнятний та образливий”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна