Рада схвалила відмову від переведення годинників у першому читанні

 

Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону “Про обчислення часу в Україні”.

Як передає “Новинарня“, на ранковому засіданні в середу, 3 березня, проєкт закону №4201.

Ідеться про відмову від переведення годинників на зимовий і літній час, до чого вже прийшли багато країн-сусідів України.

“Законопроектом пропонується визначити правові засади встановлення одиниць часу, обчислення часу та відрегулювати відносини, що виникають при поширенні інформації про точне значення часу і календарну дату в Україні”, – повідомили в пресслужбі ВР.

Профільний комітет має підготувати проєкт до другого читання.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року до Ради внесли законопроєкт №4201, що передбачає встановлення й закріплення на території України єдиного київського часу та відмову від подальшого сезонного переведення стрілок годинників.
У лютому 2021-го парламентський комітет з питань економічного розвитку рекомендував Раді прийняти за основу законопроект “Про обчислення часу в Україні”.
Європейський парламент та Рада Міністрів ЄС проголосували за припинення використання літнього та літнього часу в Євросоюзі у 2021 році. Раніше Євросоюз відтерміновував таке рішення.

Наразі в Україні перехід на літній і зимовий час відбувається згідно із постановою Кабінету міністрів №509 “Про порядок обчислення часу на території України” від 13 травня 1996 року. Датою переходу на літній час, зокрема, є остання неділя березня.
Таким чином, наступне переведення часу має відбутися в ніч з суботи, 27 березня, на неділю, 28 березня. Цієї ночі о 3:00 стрілки годинника слід перемістити на одну годину вперед. Вставати недільного ранку доведеться раніше.

Читайте також:
Рада може скасувати переведення годинників в Україні

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна