У лекціях скандальної професорки Більченко виявили низку порушень і мову ненависті, – НПУ

 

Члени робочої групи Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова виявили низку порушень в онлайн-лекціях, які професорка Євгенія Більченко проводила під час дистанційного навчання.

Про це в середу, 17 лютого, повідомляє “Укрінформ” із посиланням на пресслужбу університету.

“У проаналізованих лекціях наявні помилки, які ставлять під сумнів володіння професоркою необхідними для викладання знаннями“, – йдеться в повідомленні.

Також у лекціях зафіксовано порушення законів України “Про вищу освіту”, “Про освіту”, “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, статуту університету, адже “значна частина лекцій, які професорка прочитала студентам і оприлюднила на YouTube-каналі, були російською мовою”.

“Члени комісії також виявили факти словесного паплюження колег-культурологів, образи гідності колег та ідейних опонентів, використання мови ненависті професоркою Більченко під час лекцій для студентів бакалаврату та магістратури”, – додали у пресслужбі.

Робоча група порекомендувала ректору університету створити робочу комісію для аналізу всіх напрямів роботи кафедри культурології та філософської антропології, де працює Більченко.

Так, члени групи пропонують залучити до діяльності комісії провідних фахівців України, які не працюють в НПУ імені Драгоманова.

Окрім цього, робоча група рекомендувала декану факультету філософії та суспільствознавства Івану Дроботу тимчасово відсторонити Євгенію Більченко від виконання навчальних посадових обов’язків на час діяльності згаданої робочої комісії.

Нагадаємо, викладачка НПУ імені Драгоманова Євгенія Більченко 18 січня 2021 року у соцмережі зневажливо висловилася про українську мову та Україну.
Зокрема, вона назвала Україну “онкохворою американською колонією”, а новий закон про українську мову та його аспекти щодо сфери обслуговування – “звичайним фашизмом”.
Така публічна позиція професорки викликала обурення в суспільстві, а студенти університету почали вимагати звільнення Євгенії Більченко.
Після цієї заяви, 25 січня, Більченко опублікувала допис, у якому повідомила, що поспілкувалася з ректором НПУ ім. Михайла Драгоманова Віктором Андрущенком, і він заявив, що не збирається її звільняти.
Євгенія Більченко також зафіксована у базі “Миротворця”, там її звинувачують в антиукраїнській пропаганді, запереченні російської агресії та маніпулюванні суспільно значущою інформацією.

Читайте також:
“Началось, б**дь”: у Києві супермаркет звільнив касирку за відмову обслуговувати покупців українською

“Не понимаю, что такое “тістечко”: у кав’ярні Дніпра працівниця відмовилася обслуговувати українською

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна