Вперше в Україні нардепу повідомили про підозру за кнопкодавство

 

Народному депутату вперше повідомили про підозру за кнопкодавство під час засідання Верховної Ради.

Про це повідомила пресслужба офісу генпрокурора в п’ятницю, 12 лютого.

“За дорученням генерального прокурора прокурорами повідомлено про підозру народному депутатові України за фактами неособистого голосування (ст. 364-2 КК України). Це перший у практиці випадок притягнення до відповідальності за так зване “кнопкодавство”, – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, 21 лютого 2020 року народний депутат застосував персональну електронну картку іншого депутата і здійснив замість нього голосування з метою прийняття трьох поправок до законопроєкту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”.

В ОГП зазначають, що парламентарій належним чином викликався до офісу генпрокурора на 11 лютого 2021 року для вручення повідомлення про підозру, однак не з’явився та про причини неявки не повідомив.

“У цьому зв’язку письмове повідомлення про підозру для ознайомлення та вручення направлено до Апарату Верховної Ради, за місцем проживання, на електронну поштову скриньку та на інші відомі стороні обвинувачення засоби зв’язку”, – додали у відомстві.

Наразі вживаються заходи для завершення слідства та скерування обвинувального акта до суду.

У разі доведення вини народному депутатові загрожує покарання у вигляді штрафу від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому ім’я народного депутата не називається.

Разом з тим, джерела “РБК-Україна” повідомляють, що підозру оголосили народному депутату Владиславу Поляку (група “Довіра”).

Читайте також:
ДБР розслідуватиме кнопкодавство під час призначення Шкарлета

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна