ДБР розслідуватиме кнопкодавство під час призначення Шкарлета

 

Державне бюро розслідувань вестиме розслідування кримінальної справи щодо кнопкодавства під час голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки.

Про це в понеділок, 18 січня, повідомила народна депутатка від “Голосу” Інна Совсун у фейсбуці.

У відповіді на її звернення правоохоронці вказали, що картка Григорія Суркіса від “Опозиційної платформи – За життя” проголосувала “за”, хоча самого Суркіса в залі не було.

За словами Совсун, офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження за статтею 364-2 Кримінального кодексу України. Розслідування доручили провести ДБР.

Нагадаємо, 24 грудня 2020 року регламентний комітет Верховної Ради відмовився розглядати докази щодо відсутності трьох депутатів, які нібито проголосували за призначення Сергія Шкарлета міністром.

17 грудня минулого року ексрегіонала Шкарлета призначили міністром освіти завдяки голосам ОПЗЖ. 

Сергій Шкарлет – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, ректор Чернігівського національного технологічного університету.
У 2010 році був обраний депутатом Чернігівської обласної ради від Партії регіонів і підтримував на президентських виборах Віктора Януковича через його “політичні орієнтири”. Того ж року був обраний ректором ЧНТУ.
У 2013 році ексміністр освіти і науки Дмитро Табачник вручив Шкарлету нагрудний знак і посвідчення “Заслужений діяч науки і техніки України”.
В 2015 році Сергій Шкарлет пройшов до Чернігівської облради 7-го скликання вже від Блоку Петра Порошенка (БПП).
Колишня міністерка освіти та науки Ганна Новосад писала у фейсбуці з посиланням на джерела, що Шкарлет примушував студентів знімати українські прапори з гуртожитку під час Революції Гідності.
За її словами, кандидатура Шкарлета вигідна окремій когорті ректорів українських вишів, оскільки їм потрібен зручний міністр.

Призначення Сергія Шкарлета в.о. міністра освіти та науки України, яке відбулося 25 червня, викликало чимало протестів.

Читайте також:
У членів комісії, яка не визнавала плагіат в наукових роботах Шкарлета, теж знайшли плагіат

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна