Повне зібрання творів у 14 томах української письменниці Лариси Косач-Квітки, що творила під псевдонімом Леся Українка, буде представлено до 150-річного ювілею від дня її народження – 25 лютого.
Про це в п’ятницю, 12 лютого, інформує пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.
“Ювілейний 2021 рік – це можливість популяризувати творчість Лесі Українки. Презентація 14-томника стане центральною змістовною подією ювілейного року, до якого Україна йшла 50 років. Адже попереднє “повне” видання було цензурованим і налічує 12 томів”, – йдеться у повідомленні.
Повне зібрання творів Лесі Українки офіційно представлять у рамках масштабного мистецького проекту “Леся Українка: 150 імен” в Українському домі в Києві.
Подію можна буде відвідати з дотриманням карантинних обмежень 25 лютого за запрошеннями, а з 26 лютого до 8 березня вхід буде безкоштовним.
“Пропоноване 14-томне зібрання суттєво відрізняється від попередніх п’яти спроб оприлюднити зібрані твори Лариси Косач-Квітки. Принципова відмінність видання – це максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема до чернеток, які відкривають завісу над таємницями творчого процесу”, – зазначають у міністерстві.
Повне видання творів Лесі Українки розділене тематично та жанрово за такими напрямами-блоками: драматургія (1-4 тт.), поезія та ліро-епічні поеми (5 т.), художня проза (6 т.), літературна критика та публіцистика (7 т.), переклади (8 т.), записи народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки (9 т.), “Давня історія східних народів” та конспекти, виписки, замітки (10 т.), листування (11-14 тт.).
“Шанувальники та дослідники творчості Лесі Українки в кожному томі зможуть прочитати не лише твори Лесі Українки, й розлогий науковий коментар, а ще ознайомитися зі зразками авторського рукопису, іконографією та живописом, першодруками тощо”, – запевняють у відомстві.
Нагадаємо, у січні Кабінет Міністрів виділив кошти зі спецфонду для проведення заходів із відзначення пам’ятних та історичних дат, а також – ювілеїв Лесі Українки, Василя Стефаника та Григорія Сковороди в 2021 році.
Читайте також:
НБУ вводить в обіг нову пам’ятну монету, присвячену Лесі Українці
З’явився перший тизер фільму про Лесю Українку
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції. Become a Patron!
Ми виправдовуємо довіру!
......
〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter.
У Києві СБУ заблокувала масштабну ботоферму, що працювала на РФ
СБУ відкрила понад 22 тис. кримінальних проваджень за злочини проти України
На Львівщині нардеп Дубінський спричинив ДТП, виїхавши на зустрічну
Громадські діячі, митці та вчені вимагають від “слуг народу” не втручатися в закон про мову. ЗАЯВА
В Україні від COVID-19 вакцинувалися понад 3 тисячі людей, – МОЗ
Стало відоме ім’я українського воїна, який загинув унаслідок бойових дій на Донеччині 28 лютого. Це морський піхотинець Сергій Моісеєнко з 36 обрмп ВМС ЗСУ. Як передає “Новинарня“, про...
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com
+380 50 419 16 28
+380 68 760 12 02
Новинарня © 2016-2020