Зеленський вважає, що опоненти закону про референдум бояться людей, бо тепер опинилися без впливу

 

Президент Володимир Зеленський високо оцінює поданий ним та ухвалений Верховною Радою в цілому законопроєкт “Про народовладдя через всеукраїнський референдум” і вважає, що політики, які критикують цей закон, “опинилися без влади та впливу”, тоді як люди отримали “можливість здійснювати вирішальний вплив на владу”.

Про це йдеться в дописі на ФБ-сторінці президента Зеленського, оприлюдненому в суботу, 30 січня.

Глава держави вважає, що опоненти закону мають “страх перед людьми”.

“Найбільше цього тижня вразило, як багато страху з’явилося в деяких політиків та їхніх «партійних» коментаторів від нашого закону про референдум. Зовсім не у суспільства, а саме в політиків.
Знаєте, чому вони так бояться референдуму? Все банально. Це їхній ключовий страх перед людьми.
Це страх перед незворотністю тих змін, які відбулись у 2019 році. Коли дуже солідні діячі та діячки після десятиліть «царювання» у високих кабінетах вмить опинилися… без влади та впливу”, – сказано в заяві Зеленського.

“Зараз вони живуть лише однією цинічною надією, що нібито можна відігратись і знову зібратися «клубом старих друзів» на печерських пагорбах, щоб вирішувати все в державі для власної вигоди і не питаючи в суспільства”, – вважає президент.

На його думку, “якщо народ має реальний інструмент референдуму, то такі діячі насправді не можуть бути впевненими ні в чому”.

“Бо референдум – це інституційна зброя людей, щоб відсікати те, що не відповідає інтересам суспільства. Та обирати те, заради чого має працювати держава”, – вважає Зеленський.

“Ми дали людям справжню можливість здійснювати вирішальний вплив на владу. І не на один раз, а назавжди. І скористатися цією можливістю народ може в будь-який момент.
Тому, друзі-політики, звикайте. Вам тепер завжди доведеться враховувати, що останнє слово буде не за вами, а за суспільством”, – резюмував Володимир Зеленський.

Водночас він не розкрив тему “5 питань президента Зеленського” – тестового опитування, яке вже відбувалося 25 жовтня 2020 року паралельно з місцевими виборами, але про його результати офіс президента не згадує.

Президентський проєкт Закону про народовладдя через всеукраїнський референдум – одна з основних обіцянок Володимира Зеленського із 2019 року – був ухвалений Верховною Радою в другому читанні та в цілому 26 січня 2021 року. Станом на 30 січня його статус у парламенті – “готується на підпис”.
Опозиція критикувала проєкт з багатьох причин, зокрема через створений механізм скасувати будь-який закон України.
Лідерка ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко одразу оголосила, що її партія ініціює референдуми одразу з п’яти питань.

Читайте також:
Рада ухвалила закон про референдум: у чому загроза

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна