ОАСК скасував новий правопис за поданням адвоката Мангера

доповнено

Окружний адміністративний суд міста Києва скасував урядову постанову №437 “Питання українського правопису”, якою було схвалено нову редакцію “Українського правопису”.

Про це в четвер, 28 січня, повідомив адвокат Дмитро Ільченко у фейсбуці.

“Щойно Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив наш позов та скасував Постанову Кабінету Міністрів України про так званий новий правопис. Нагадую, це той самий правопис, в якому запроваджують “павзу”, “Атени”, проєкт та Марта замість Марфи. Підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією”, – написав Ільченко.

За його словами, “під час розгляду з’ясувалося, що “мовна комісія” мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом”.

Рішення набирає чинності після його апеляційного перегляду – якщо уряд подасть апеляцію, написав Ільченко.

Позов був направлений “на захист української мови від її спотворення на користь регіональних діалектів”.

За даними Prosud, позивачами виступили учениця 7-го класу з Херсона, яку представляє адвокат Дмитро Ільченко, та ГО “Правова держава”, яку очолює адвокат Ростислав Кравець.
Кравець фігурує на плівках із кабінету голови ОАСК Павла Вовка. Його ГО використовують для подачі позовів та заяв, у яких зацікавлений сам Вовк.

ДОПОВНЕНО. За повідомленням ФБ-сторінки “Хто замовив Катю Гандзюк?”, ця дівчинка – сестра дружини Дмитра Ільченка, він же водночас є адвокатом мами дівчинки.

Як відомо, Ільченко також є адвокатом колишнього голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера – обвинуваченого у справі про вбивство радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк, він же (нібито зі своєї кишені) вносив заставу за Мангера.
Раніше Ільченко був депутатом Херсонської міськради та був різко критикований Катею Гандзюк.

Нагадаємо, 22 травня 2019 року Кабінет міністрів схвалив нову редакцію українського правопису. Документ у новій редакції розробили фахівці Української національної комісії з питань правопису. Він має замінити редакцію від 1992 року.

Нова редакція Українського правопису офіційно почала діяти 3 червня 2019 року. Відтоді рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя. Водночас передбачена варіативність та певний перехідний період.

Читайте також:
ОАСК за позовом Портнова заборонив святкування ювілеїв низки українських діячів

ОАСК задовольнив позов Портнова та зобов’язав Міносвіти переглянути підручники з історії щодо Євромайдану

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна