Народні депутати від “Слуги народу” пропонують заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації.
Як передає “Новинарня“, відповідний законопроєкт №4597 зареєстрували у Верховній Раді 15 січня.
У документі зазначають, мовляв, щороку Кабінет Міністрів видає відповідні розпорядження про перенесення тих чи інших робочих днів, що є наступними після святкових або неробочих днів, мотивуючи своє рішення створенням сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціональним використанням робочого часу.
Тобто, у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
“Надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і назагал формує негативну репутацію бізнес-потенціалу України у світі”, – зазначають автори документа в пояснювальній записці.
Перенесення робочих днів є “типовою радянською традицією, яка до сьогодні зберігається в деяких пострадянських країнах, зокрема, в Росії”.
Також вказано, що перенесення робочих днів призводить до шестиденного робочого тижня, подекуди – двічі на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути зменшеним.
“Водночас, перенесення робочих днів подекуди призводить до чотирьох неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, що є наступним за довгими вихідними”, – вважають ініціатори законопроєкту.
Зараз документ опрацьовують у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Однією з авторок документу є глава цього комітету, “слуга народу” Галина Третьякова, яка раніше виступила за стерилізацію малозабезпечених жінок.
Читайте також:
Стефанчук зареєстрував законопроєкт про відмову від сезонного переведення годинників
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!