Індонезія стане першим імпортером “Нептуна”, підписано меморандум, – ЗМІ

 

Індонезія зацікавлена береговим мобільним ракетним комплексом РК-360МЦ “Нептун” від конструкторського бюро “Луч”.
Так, з цією країною вже підписано меморандум про укладення контракту на постачання цього комплексу.

Про це в четвер, 24 грудня, пише Defense Express.

За даними ЗМІ, Індонезія може стати першим закордонним покупцем “Нептуна”, який 23 серпня 2020 року було прийнято на озброєння Збройних сил України.

Роботи щодо його просування на цей ринок проводить державне підприємство “Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма “Прогрес”, що входить до складу держконцерну “Укроборонпром”.

Зазначається, що ринок Індонезії з огляду на заплановане збільшення коштів, які ця країна може витратити на закупівлю різного озброєння, є досить цікавим для багатьох світових виробників озброєння. У тому числі – й для українських компаній.

“І в цьому напрямку для нас є дуже позитивні новини. Як нам розповіли представники ДП СЗТФ “Прогрес”, після тривалих перемовин компанії вдалося переконати індонезійську сторону в перевагах низки українських зразків озброєння. Без зайвих слів кажемо, що з Індонезією підписано Меморандум про укладення контракту на постачання берегового мобільного ракетного комплексу РК-360МЦ “Нептун” від ДержККБ “Луч”, – йдеться в повідомленні.

Раніше про зацікавленість серед іноземних замовників на український ракетний комплекс розказав генеральний конструктор ДержККБ “ЛУЧ” Олег Коростельов, але назви потенційних країн він не назвав.

“Тривають перемовини, і не з однією країною. Як правило, це тривалий за часом процес. Замовник придивляється, вимагає гарантій, хоче подивитися на результати випробування у своїй країні, тому що у одних – спекотно, у інших, навпаки – низькі температури. Тому до укладання угоди можуть пройти роки”,  – сказав Коростельов.

Бажання Індонезії придбати цей комплекс свідчить про дві речі, додають журналісти.

“По-перше, це говорить про довіру індонезійських представників до українського виробника зброї. Бо знайти потенційного покупця на зразок техніки, якого немає у військах країни-виробника, буває досить важко. А перший дивізіон “Нептунів” українські Військово-морські сили мають отримати тільки протягом наступного року”.

По-друге, якщо проєкт буде успішним, українські підприємства отримають кошти, які можна буде спрямувати на реалізацію інших проєктів, необхідних для посилення обороноздатності країни.
За даними Defense Express, йдеться про розвідувально-ударний безпілотник “Сокіл-300”, і авіаційну версію ракети Р-360, і перспективний український ЗРК, на створення якого необхідно $30-50 млн.

Читайте також:
ВМСУ до 2025 року сформують три дивізіони берегового комплексу крилатих ракет “Нептун”

Нагадаємо, 25 серпня міністр оборони України Андрій Таран підписав наказ про прийняття на озброєння берегового ракетного комплексу “Нептун”.

Український ракетний комплекс РК-360МЦ “Нептун” розроблений ДККБ “Луч” (Київ), що входить до концерну “Укроборонпром”.

Комплекс складається з універсальної самохідної пускової установки, транспортної машини для перевезення ракет, транспортно-заряджаючої машини та командно-штабного модуля.

Протикорабельна ракета Р-360 має масу 870 кг, масу бойової частини – 150 кг, дальність пуску до 280 км, швидкість близько 900 км/год, а висота польоту над гребенем хвиль – від 3 до 10 м. Комплекс забезпечує одночасний пуск до 24 ракет (тобто повний залп 6 пускових установок), з інтервалом пусків у залпі від 3 до 5 сек.

Комплекс може перебувати на відстані до 25 км від берегової лінії, а необхідний час для його розгортання становить до 15 хвилин.

РК-360МЦ “Нептун” має стати основою мобільної системи берегової оборони України.

У листопаді 2019 року КБ “Луч” оголосило про завершення розробки літального апарату ракети “Нептун”.

У лютому 2020 року міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив про намір оборонного відомства закуповувати у ДККБ “Луч” ракетні системи “Нептун”.

На початку квітня під час попереднього етапу випробувань на Одещині в мережі показали відео влучання “Нептуна” по морській цілі.

Нагадаємо, у жовтні в Міноборони висловили намір закупити у 2020 році береговий ракетний комплекс “Нептун”.
Проте пізніше в Укроборонпромі заявили, що ракетні комплекси “Нептун” досі не замовлені для армії, а частина підприємств держконцерну може опинитися під загрозою виживання через відсутність змін до Державного оборонного замовлення і отримання держгарантій.

Читайте також:
Новий командувач ВМСУ Олексій Неїжпапа: “Нептун” добиває до Севастополя. Ми повернемось

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна