Катастрофа Ан-26: суд арештував командира військової частини з Чугуєва В’ячеслава Глазунова

 

Печерський районний суд Києва взяв під варту командира військової частини А-4104 у Чугуєві на Харківщині В’ячеслава Глазунова за підозрою у службовій недбалості та порушенні підготовки і правил польотів, що призвело до катастрофи літака Ан-26 та загибелі 26 військовослужбовців.

Про це у вівторок, 22 грудня, інформує “Громадське”.

За даними слідства, Глазунов затверджував планову таблицю польотів, яка передбачала навчальні польоти із зупинками для технічного обстеження, та дозволив проведення так званих конвеєрних польотів – коли літак після здійснення одного вильоту не зупиняється, а конвеєром виконує наступний.

Слвдство вважає, мовляв, це призвело до того, що екіпаж дізнався про відмову лівого двигуна в повітрі і не зміг оперативно владнати проблему.

Також, за даними слідства, порушенням є те, що на літак допустили 18 штурманів замість десяти, що збільшило загальну кількість військовослужбовців.

Прокурори наголошують, що на борту було лише десять парашутів та десять кисневих масок, що також вказує на перевищення кількості людей на борту.

Читайте також:
Підозри за катастрофу Ан-26: генерал Кривонос підтримав командувача ПС Дроздова

Також слідчі наголошують на тому, що командир екіпажу Богдан Кишеня 11 місяців не практикував нічних польотів, а тому не мав бути допущеним на борт. Крім цього, Кишеня мав проблеми з посадкою літака і це його керівництво мало би врахувати.

Прокуратура просила взяти під варту Глазунова, а адвокат підозрюваного Сергій Рогозін просив залишити клопотання без задоволення, наголосивши, що його підзахисний не збирається переховуватися.

Також адвокат заявив, що в плановій таблиці польотів відсутня інформація про конвеєрні польоти. А прокурори, зі свого боку, сказали, що там вказано про зупинки, які мали здійснюватися, але не здійснювалися.

Адвокат вказав на позитивну характеристику В’ячеслава Глазунова, зокрема про те, що він є учасником бойових дій, має нагороди від Міністерства оборони, а також має серцево-судинні захворювання.

Сам підозрюваний зазначив, що вага на борту не була перевищена, а щодо допуску Кишені рішення ухвалив не він. Також Глазунов зазначив, що польоти конвеєром не мали систематичного порядку, а також повідомив, що того дня не був командиром зміни, а тому не міг це контролювати.

В’ячеслав Глазунов стверджував, що у кожного з військових були парашути та кисневі маски, а технічна перевірка не дала би результатів, оскільки, за його словами, поламка сталась під час набрання швидкості.

Крім того, командир уточнив, чому про допуск пілота рішення ухвалював не він.

“У цей день я був старшим першої зміни, старшим другої зміни був мій заступник. З 15:30 до 18:00 я був уже у своєму робочому кабінеті, працював з документами. Спостереження виконувала інша людина. Мене звинувачують у тому, що я давав команду на конвеєр? Я не давав команду на конвеєр. Її дає командир польотів. Так, старший зміни його контролює, може втрутитися і не допустити цього. Але я це зробити не міг, оскільки не був на місці в цей час. Щодо Кишені. Я не мав права його перевіряти, адже не маю допуску, я маю допуск лише на літак Л-39. Безпосередньо його підготовкою займається керівник ескадрильї. Так, контрольний політ йому дав командир і після контрольного польоту, вирішив, що він готовий, після цього Кишеня полетів сам, а потім з курсантами. І це контролює мій заступник з льотної підготовки”, – пояснив В’ячеслав Глазунов.

Читайте також:
ДБР оголосило підозри в справі катастрофи Ан-26 під Чугуєвом. Командувачу ПС ЗСУ – в тому числі

Як інформувала “Новинарня“, ввечері 25 вересня 2020 року, близько 20:45, при виконанні планового навчального польоту  біля міста Чугуїв під час заходу на посадку сталася катастрофа літака Ан-26Ш зі складу навчальної авіаційної бригади Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба. На борту перебували сім членів екіпажу, включно з офіцерами, та 20 курсантів ХНУПС.

Літак розбився поруч з автодорогою та загорівся, 26 людей загинули.

При цьому двоє курсантів встигли вибратися з палаючого літака. Одного з них – В’ячеслава Золочевського – у стані середньої тяжкості доправили у Військово-медичний клінічний центр Північного регіону (Харків). Загрози його життю немає, він одужує.

Другого курсанта, який отримав опіки близько 90% поверхні тіла, намагалися врятувати медики опікового центру Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги. Проте вранці 26 вересня він помер.

Державну комісію з розслідування причин катастрофи очолив віцепрем’єр-міністр Олег Уруський, заступник голови – міністр оборони Андрій Таран.

За фактом падіння літака ДБР розпочало кримінальне провадження про порушення правил польотів і підготовки до них, що спричинило катастрофу й тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).

Читайте також:
Укроборонпром і НАБУ спільно протидіятимуть корупції в оборонній сфері

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна