У Мінкульті пояснили походження ікони, яку подарували Лаврову в Боснії

 

Печатка, зображена на іконі, яка була подарована російському міністру закордонних справ в Боснії та Герцеговині, вказує на власність держави Україна.

Про це заявили в понеділок, 21 грудня, в міністерстві культури та інформаційної політики України після аналізу оприлюдненого у ЗМІ зображення ікони.

Це печатка Одеської крайової комісії по охороні пам’яток матеріальної культури та природи, яка була створена 1926 року при Одеському історико-археологічному музеї, розповіла заступниця міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко.

“За період роботи з 1926 до 1930 року ця комісія виявила, склала списки пам’яток культури в всіх округах у межах своєї відповідальності, взяла їх на облік та під державну охорону. Факт наявності печатки крайової комісії на іконі вказує на те, що ця ікона є власністю держави Україна”, – зазначила Фоменко.

Міністерство готує запити до Державного архіву Одеської області, Одеського археологічного музею, Національного музею історії України, інших музейних установ для отримання архівних матеріалів щодо діяльності згаданої крайової комісії, інформації про обліковані нею культурні цінності, а також для чіткої ідентифікації ікони, розповіли у пресслужбі МКІП.

Також міністерство готує низку листів у правоохоронні органи, СБУ, Нацполіцію, СЗРУ, з проханням вжити заходів реагування в межах компетенції. Потрібно встановити ланцюг переміщення та час переміщення цієї ікони з території України та потрапляння її на територію Боснії та Герцеговини.

У Мінкульті додали, що Україна і Боснія та Герцеговина є державами-учасницями Конвенції про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності. Конвенція зобов’язує держави-учасниці забороняти ввезення культурних цінностей, викрадених з музею або релігійної і світської історичної пам’ятки, а також на вимогу іншої держави-учасниці вживати відповідних кроків для виявлення та повернення будь-якої подібної культурної цінності.

Як повідомляла “Новинарня“, українську ікону главі МЗС РФ Сергію Лаврову 14 грудня подарував головуючий у президії Боснії і Герцеговини, сербський представник Мілорад Додік.
Посольство України у БіГ направило ноту до МЗС цієї країни з вимогою надати інформацію про походження позолоченої старовинної української ікони, яку Додік подарував Лаврову під час зустрічі в Сараєві.

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній назвав “політичним жестом” у бік Росії інцидент із іконою в Сараєві.

Читайте також:
“Подарували крадене”: РФ повертає ікону з Луганська, яку Лаврову вручили в Боснії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна