Друга річниця подій у Керченській протоці: міністр Таран зателефонував капітану другого рангу Гриценкові

 

Ввечері в середу, 25 листопада, в другу річницю подій у Керченській протоці, міністр оборони України Андрій Таран зателефонував Денису Гриценку – командирові походу катерів “Бердянськ”, “Нікополь” і буксиру “Яни Капу” з Одеси до Маріуполя.

Урядовець ще раз подякував військовим морякам за стійкість та мужність у час атаки російських окупантів, за незламність духу у ворожому полоні та за вірність присязі українському народові, передає АрміяInform.

Таран передав слова вдячності за службу усім морякам того походу, зокрема командирові “Яни Капу” Олегові Мельничуку, який зараз виконує бойові завдання в складі сил ООС.

Під час розмови глава оборонного відомства поговорив із Гриценком про проблемні питання служби, побут, стан здоров’я.

Після перенесеної операції, Денис Гриценко потребує певних умов для реабілітації, тому керівник міністерства сприятиме у переведенні моряка-героя на іншу посаду.

“Важливо зберегти Дениса Гриценка у лавах Збройних сил України”, – зазначив міністр.

Як відомо, Денис Гриценко двічі довів вірність присязі України – у 2014 році вийшовши із тимчасово окупованого Кримського півострова та під час полону у 2018-му.

Читайте також:
Звільнені з російського полону моряки отримали статус УБД

Як інформувала “Новинарня“, 25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права в Гамбурзі виніс рішення щодо справи 24 українських моряків і трьох кораблів, обстріляних і захоплених РФ 25 листопада 2018 року: однозначно на користь України.
Президент Трибуналу, суддя Пак Чжин Хьон зачитав ухвалу: “Морський трибунал постановив (…) вжити наступних заходів: Російська Федерація має невідкладно звільнити українські військові судна “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу” та повернути їх під юрисдикцію України… Невідкладно звільнити 24 військових і спецслужбівців та дозволити їм повернутися в Україну”.
Суд заявив, що не знайшов підтверджень російської версії про провокаційну військову операцію України в Керченській протоці.

7 вересня відбувся обмін полоненими та утримуваними особами між Україною і РФ у форматі “35 на 35”. Україна отримала з Москви зокрема й 24 військовополонених моряків ВМСУ.

18 листопада, після 358 днів з часу незаконного захоплення і затримання Росією трьох українських військових кораблів в акваторії Чорного моря біля Керчі, МБАКи “Бердянськ” і “Нікополь” та буксир “Яни Капу” росіяни передали Україні у нейтральних водах відповідно до рішення Міжнародного трибуналу з морського права. 20 листопада вони прибули на базу ВМСУ в Очаків.

Захоплені ворогом судна прийшли не своїм ходом, а на буксирі, адже “їх знищили росіяни”, розповів тодішній командувач ВМСУ Ігор Воронченко. За словами адмірала, росіяни познімали із захоплених українських кораблів плафони, розетки і навіть унітази.

У травні 2020 року малий броньований артилерійський катер “Нікополь”, який був захоплений росіянами, після ремонту на ДП “Миколаївський суднобудівний завод” відновив боєздатність, пройшов військову прийомку та залишив акваторію заводу.

Читайте також:
У РФ пояснили, куди зникли особисті речі українських моряків із захоплених бронекатерів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна