Кулеба назвав шість принципів, що здатні “зшити” Україну

 

Україні варто домовитися про загальні основоположні принципи, які здатні “зшити” країну і заперечувати які не можна буде нікому, а в іншому можна сперечатися “скільки завгодно”.

Таку думку висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у колонці для видання “НВ”, опублікованій в п’ятницю, 13 листопада.

Дипломат вважає, що дивлячись на вибори в інших державах, Україні пора забути нав’язану мантру про “розділену країну”, яка приречена на поразку.

він зауважує, що в світі чимало прикладів країн, “розділених” більше за нашу, але водночас вони щасливо і успішно розвиваються.

Як приклади єдиних розділених країн Кулеба назвав моноетнічну й монорелігійну Польщу, федеральну економічно потужну Німеччину й демократичного гіганта Сполучені Штати, в яких відмінності, насамперед, загострюються під час виборів, але їхні громадяни не піддають сумніву засадничі принципи, на яких побудовані ці країни.

Ми теж єдина розділена країна. Розмаїття поглядів і думок у нашому суспільстві – це не слабкість, а сила… Пора звільнитися від страху, гніву і заперечення всього іншого. Потрібно домовитися про загальні основоположні принципи, заперечувати які не можна нікому. У випадку України шість принципів здатні зшити країну: незалежність, територіальна цілісність, європейський і євроатлантичний вибір, вільні вибори, підзвітна влада і українська мова як державна”, – вважає очільник МЗС.

А в іншому, на його переконання, можна сперечатися скільки завгодно, мати будь-яке расове та етнічне походження, голосувати за будь-яку партію і жити в будь-якій області країни.

“Дозвольмо собі бути різними, але будемо однаково прагнути до успіху України та її процвітання”, – закликав Кулеба.

Читайте також:
Кулеба повідомив, коли пройде перший саміт платформи з деокупації Криму

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна