Швейцарці не підтримали скасування угоди про вільне пересування з Євросоюзом

 

На референдумі, який відбувся в неділю, 27 вересня, громадяни Швейцарії проголосували проти ініціативи, яка обмежує вільне пересування з країнами Євросоюзу.

Згідно з даними екзитполів, проти перегляду угоди з Європейським Союзом про вільне пересування проголосували 63% виборців, які взяли участь у референдумі, повідомляє DW.com.

Ініціатором проведення референдуму стала правопопулістська Швейцарська народна партія (SVP), яка закликала до скасування імміграційної угоди з Євросоюзом, укладеної 1999 року. Згідно з цією угодою, громадяни ЄС отримали право вільно жити та працювати у Швейцарії.

SVP закликала обмежити число громадян ЄС з правом на проживання і роботу у Швейцарії, щоб покласти край “неконтрольованій міграції”, яка, на думку партії, “веде до зростання безробіття в країні та загрожує добробуту і безпеці швейцарців”.

У 1990-х роках Швейцарія і ЄС уклали пакет з семи двосторонніх угод, що дають швейцарським компаніям доступ до європейського ринку. Одна з домовленостей передбачала вільне пересування між Швейцарією і Євросоюзом. Розірвання однієї з угод означало б автоматичне припинення дії інших шести, й таким чином Швейцарія виявилася б виключеною із загальноєвропейського єдиного ринку товарів, послуг і робочої сили. З цієї причини ініціатива Швейцарської народної партії ще до референдуму викликала широке неприйняття в країні.

Станом на вересень 2020 року у Швейцарії мешкає близько 8,6 мільйона осіб, серед яких понад 2,1 мільйона іноземців (з них майже 1,5 мільйона – вихідці з країн ЄС, Великої Британії, Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну).

Крім того, сотні тисяч жителів Євросоюзу, які живуть у прикордонних зі Швейцарією районах, щодня їздять туди на роботу.

Читайте також:
Швейцарія ввела карантин для туристів з України

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна