Підприємця, який “прикрив” сина Авакова у “справі рюкзаків”, звільнили від покарання

 

Червонозаводський районний суд Харкова звільнив від покарання підприємця Володимира Литвина, який два роки тому взяв на себе “справу рюкзаків”, де фігурував син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на рішення суду від 17 вересня

Підставою для звільнення Литвина стало закінчення дворічного іспитового (“умовного”) терміну ув’язнення. Впродовж цих двох років підприємець не вчинив нового злочину, тобто умов іспитового терміну не порушив.

За таких умов закон передбачає звільнення засудженого від покарання.

Прокурор, Литвин та його адвокат підтримали це звільнення.

Згідно з Кримінальним кодексом, тепер судимість Литвина вважається погашеною.

Читайте також:
Справа рюкзаків: суд відпустив Авакова й Чеботаря під особисте зобов’язання

Як повідомляла “Новинарня“, 31 жовтня 2017 року НАБУ провело обшуки в помешканнях сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – Олександра – та в його компаньйонів у справі про можливу розтрату державних коштів при закупівлі рюкзаків для МВС.
Пізніше стало відомо про затримання трьох осіб, зокрема сина Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря, а також харків’янина Володимира Литвина.
Того ж дня, 31 жовтня, правоохоронці доставили сина міністра внутрішніх справ в ізолятор тимчасового утримання. Затриманим повідомили про підозру.

У лютому 2015 року МВС уклало договори з ТОВ “Дніпровенд” на пошиття 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,49 млн. грн. та ФОП “Плигачов” на 1 тис. рюкзаків вартістю 2,1 млн. грн.
У мережі з’явилося відео з прихованої камери, на якому син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков, імовірно, домовлявся з екс-заступником голови МВС Сергієм Чеботарем про поставку рюкзаків для підрозділів міністерства в обхід тендеру.

Навесні 2016 року НАБУ в рамках досудового розслідування отримало доступ до банківських рахунків компанії – постачальника тактичних рюкзаків для МВС “Дніпровенд”, яку пов’язують із сином міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександром.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи МВС за попередньою змовою з суб’єктами господарської діяльності вчинили розтрату ввіреного їм майна при закупівлі 6 тисяч рюкзаків для потреб бійців у зоні АТО.

За версією слідства, у 2015 році затримані особи були причетні до закупівлі коштом МВС рюкзаків за ціною, суттєво вищою за середньо ринкову. Товар не був поставлений вчасно та до того ж не відповідав вимогам, встановленим МВС, внаслідок чого державі було завдано збитків в розмірі понад 14 мільйонів гривень.

Глава МВС Арсен Аваков заперечує причетність його родини до закупівлі рюкзаків. Він назвав це розслідування “казкою” та вніс в е-декларацію своє авторське право на цей “сценарій“.

11 липня 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження щодо Авакова-молодшого та Чеботаря, після того як Володимир Литвин заявив, що “вчинив кримінальне порушення одноосібно”. Він повністю визнав свою провину у шахрайстві та підробленні документів, викрив іншого фігуранта справи, який вже помер, та погодився компенсувати збитки в розмірі 4 мільйонів 855 тисяч гривень.

Національне антикорупційне бюро оскаржило рішення САП про закриття справи щодо Авакова й Чеботаря.

Читайте також:
Поліція провела обшуки в експерта, який оцінював “рюкзаки Авакова”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна