Філарет написав листа нацгвардійцю Марківу та звернувся до Папи Франциска

 

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет написав відкритого листа на підтримку бійця Національної гвардії України Віталія Марківа, який ув’язнений в Італії, а також закликав Папу Франциска клопотати про незаангажований суд.

Лист у понеділок, 21 вересня, поширила пресслужба УПЦ КП.

“Ви ще молодий чоловік, але вже є зразком справжнього свідомого українця. Живучи довгий час в Італії, Ви не перестали любити свою Батьківщину і, коли в неї трапилася біда, не роздумуючи повернулися, щоб боротися за її Незалежність і майбутнє”, — написав Філарет у листі до Марківа.

Також він додав, що військовослужбовець є прикладом української незламності.

“Закликаю українців, які нині живуть в Італії, проявити свою громадянську позицію та всіма законними методами домагатися справедливого суду, долучившись до міжнародної акції „Free Markiv”, – цитує лист Філарета його пресслужба.

Також він звернувся до Папи Франциска з проханням клопотати про справедливий суд у справі українського військовослужбовця.

“Звертаюся до Його Святості, Папи Римського Франциска, міжнародної та правозахисної громадськості, звернути увагу на цю ситуацію та, зі свого боку, клопотатися перед Урядом Італії про незаангажований судовий розгляд у справі українця Віталія Марківа”, – написав Філарет.

Читайте також:
Нацгвардієць Марків непричетний до вбивства журналіста на Донбасі, він мав іншу зброю, – МВС

Як інформувала “Новинарня“, попри наявність переконливих доказів у тому, що Віталій Марків не міг бути причетним до обстрілу, внаслідок якого у травні 2014 року на Донеччині загинули італійський фоторепортер Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, суд у місті Павія засудив нацгвардійця до 24 років ув’язнення. Вирок було винесено 12 липня 2019 року.

Також суд постановив притягнути до криміналу нардепа-атовця Богдана Матківського, який командував підрозділом Марківа на Донбасі.

Поліція Італії заарештувала Марківа в аеропорту Болоньї 30 червня 2017 року. За даними ЗМІ, крім українського, він має також громадянство Італії, де країні постійно живе його мати. Туди він полетів у відпустку.

30-річний Андреа Роккеллі був учасником групи фоторепортерів Cesuralab.
Він загинув 24 травня 2014 року внаслідок мінометного обстрілу в селі Андріївка під Слов’янськом Донецької області разом із напарником-перекладачем, російським правозахисником Мироновим.

Обставини події на боці бойовиків “ДНР” описував фотожурналіст Вільям Роглон (Рогелон) з агентства Wostok Press, який теж перебував на місці обстрілу – він виступив свідком на боці обвинувачення.

Офіційна довідка Національної гвардії України підтверджує, що підрозділи оперативного призначення НГУ в період з 20 березня до 4 серпня 2014 року комплектувалися виключно стрілецькою зброєю: автоматами і кулеметами, а артилерійського озброєння, в тому числі мінометів, в них не було, зокрема і в районі Слов’янська та гори Карачун. Цей факт виключає можливість того, що Марків міг фізично вбити Роккеллі.

За визнанням італійського прокурора, старший сержант НГУ Віталій Марків не вчинив злочину вбивства, але він інформував командирів про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, а ті зі, свого боку, контактували з військовослужбовцями ЗСУ, які з мінометів відкрили вогонь про групі іноземних журналістів.

Генпрокуратура України зверталася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа або негайного звільнити його.

Про те, що Україна готова надати італійському суду всі документи у справі Марківа, заявляв також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
17 травня 2019 року глава МВС Аваков зустрівся з Марківим. Він та командувач Нацгвардії Микола Балан дали в суді Павії свідчення на захист Віталія.

Як наголошують учасники міжнародної акції “Free Markiv”, вся “справа Марківа” побудована на російському наративі подій в Україні: “націоналісти, які прийшли до влади внаслідок перевороту”, “безжалісні карателі з добровольчих батальйонів, що вбивають цивільних”, “повстанці Донбасу, які шанують журналістів” тощо.

17 січня 2020 року Верховна Рада України  ухвалила постанову, в якій просить президента і парламент Італії забезпечити прозорість, об’єктивність та неупередженість апеляційного провадження стосовно старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа.

Апеляційний процес у справі Віталія Марків розпочнеться в апеляційному суді присяжних Мілана 29 вересня. Розгляд оскарження мав початися навесні-2020, але через пандемію COVID-19 і складну епідемічну ситуацію в Італії його було відкладено на осінь.

Напередодні розгляду апеляції Нацгвардія по всій Україні долучилася до кампанії #FreeMarkiv.

Читайте також:
“Мене засудили, щоб зняти санкції з РФ”. Аваков поговорив із засудженим в Італії нацгвардійцем Марківим і пообіцяв нові докази його невинуватості

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна