У Міністерстві оборони Азербайджану повідомили про спільні з Туреччиною військові навчаннях.
Про це інформує сайт “Настоящее время”.
Навчання проходитимуть у різних частинах країни. А також недалеко від кордону з Вірменією, з якою у Азербайджану почався новий етап військового конфлікту.
Оборонне відомство Азербайджану повідомило, що навчання проходять “за планом”. Сухопутні війська проведуть навчання з 1 по 5 серпня в Баку та Нахічевані, а з 29 липня по 10 серпня – в Баку, Нахічевані, Гянджі, Кюрдамирі і Евлаху за участю військової авіації.
Місто Гянджа розташоване за 75 кілометрів від Товузу, де почався конфлікт між країнами.
Нахічевань знаходиться у ексклаві Азербайджану (Нахічеванської Автономній Республіці) за 20 кілометрів від кордону з Вірменією. Цей регіон відділений від основної території Азербайджану територією Вірменії.
“Відповідно до Угоди про військове співробітництво між Азербайджаном і Туреччиною в Азербайджані пройдуть спільні широкомасштабні тактичні і льотно-тактичні навчання з бойовою стрільбою. У навчаннях візьмуть участь сухопутні і військово-повітряні сили двох країн”, – йдеться в повідомленні Міноборони.
У них задіють особовий склад, бронетехніку, артилерійські установки, міномети, а також військову авіацію і засоби ППО.
“Численна азербайджанська діаспора в Туреччині має бути задоволена діями Ердогана. Введення турецьких військ на територію Нахічевані очевидна заявка на нову кавказьку політику Анкари. Цікаво”, – зазначив виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос у фейсбуці.
Нагадаємо, на кордоні між Азербайджаном та Вірменією 12 липня спалахнули бої. Загинули щонайменше 12 азербайджанських і четверо вірменських військових. Кожна зі сторін звинуватила іншу в початку бойових дій.
Як відомо, військовий конфлікт між двома південнокавказькими країнами спалахнув у 1988 році через територіальні претензії Вірменії до Азербайджану.
Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – майже 20 відсотків території Азербайджану – залишаються під окупацією збройних сил Вірменії.
У травні 1994 року сторони узгодили режим припинення вогню. Надалі під егідою Мінської групи ОБСЄ, при співголовуванні Росії, Франції і США, тривають безуспішні мирні переговори.
Рада безпеки ООН ухвалила чотири резолюції щодо звільнення окупованого Нагірного Карабаху і прилеглих до нього територій, але вони не виконуються Вірменією, яку підтримує Російська Федерація.
Читайте також:
Міжнародний військовий огляд за тиждень 20-26 липня
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!