У Польщі скасували позовну давність для злочинів комуністичних посадовців

 

Польща скасувала позовну давність для злочинів, скоєних посадовцями комуністичного режиму.

Відповідний закон 17 липня підписав президент Анджей Дуда, передає Polskie Radio.

“Завдяки новому законодавству польські прокурори з Інституту національної пам’яті надалі зможуть переслідувати людей, відповідальних за скоєні у Польщі комуністичні злочини”, – ідеться в повідомленні.

Попередні положення законодавства передбачали, що позовна давність для комуністичних злочинів починається з 1 серпня 1990 року, вичерпання термінів для злочинів відбувається після 40 років, якщо йдеться про вбивство, воєнний злочин або злочин проти людяності, а також після 30 років, коли йдеться про інший комуністичний злочин. За останні не можна було б карати від 1 серпня 2020 року.

Автори законопроєкту під час написання нових положень посилалися на Європейський суд з прав людини.

Як зазначено в поясненні до закону, він відстоює позицію, що “до обов’язків демократично правової держави входить засудження злочинів, котрі були вчинені у тоталітарних (авторитарних) системах і не були переслідуванні з політичних причин”.

Положення визначають комуністичні злочини як репресії або інші форми порушення прав людини щодо осіб або груп населення, котрі скоїв функціонер комуністичної держави у 1917-1990 роках і які були злочинами відповідно до польського кримінального законодавства, що був чинним на момент їх вчинення.

За інформацією слідчого відділу ІНП Польщі, у Комісії з питань переслідування злочинів проти польського народу нині відкрите 431 провадження у справах про комуністичні злочини. У понад 300 із них використовується кваліфікація як злочину проти людяності, що не підлягає позовній давності.

Читайте також:
Анджей Дуда зі скрипом виграв вибори президента Польщі

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна