“Ні краплі води в окупований Крим”: попереджувальна акція на дамбі Північно-Кримського каналу

 

На дамбі Північно-Кримського каналу в Каланчацькому районі Херсонської області відбулася попереджувальна акція протесту “Ні краплі води в окупований Крим”.

У суботу, 18 липня, акція стартувала на Антонівському мосту при виїзді з Херсона. Її учасники автоколоною з українськими прапорами попрямували на дамбу Північно-Кримського каналу, яка розташована біля адмінкордону з Кримом і КПВВ “Каланчак”, повідомляє видання “Крим.Реалії”.

Учасники демонстрації провели патріотичний мітинг, на якому виступили проти можливої приватизації каналу і подачі води в окупований Крим.

“Ми зібралися громадою, щоб сказати, що ми не дамо пустити воду в Крим. Влада повинна знати і бачити, що є небайдужі люди, які стануть на захист наших інтересів. Якщо не ми, то хто?” – повідомила організатор акції Оксана Погомій.

За її словами, в акції взяли участь приблизно 30 автівок і сотня осіб – жителі Херсона, Нової Каховки, Олешок, Берислава, Чаплинки, Скадовська, Каланчака, а також переселенці з Криму.

“Коли в 2014 році припинилося постачання води та електроенергії [до Криму], ми це святкували… Жоден українець, справжній, свідомий українець не потребує води в окупованому Криму. Це питання не повинне взагалі бути на порядку денному. Це порушення всіх міжнародних конвенцій. Саме окупанти відповідають за окуповані території і за забезпечення населення. Вода в Криму потрібна тільки військовій базі”, – наголосила переселенка з Криму Ольга Павленко.

Учасники попереджувальної акції акція “Ні краплі води в окупований Крим” на дамбі Північно-Кримського каналу, 18 липня 2020 р. Фото: Крим.Реалії

Як відомо, Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією постачання води до Криму припинили.
Запаси води в Криму поповнюють із водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
Контрольована РФ “влада” Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.

У липні 2020 року в Криму висохла більша частина Білогірського водосховища.

Читайте також:
Росія може вдатися до військової ескалації, аби забезпечити Крим водою з України, – Куніцин

Крим повністю засихає без української води – МінТОТ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна