Уряд призначив мовним омбудсменом Тараса Кременя

 

Кабінет міністрів призначив Тараса Креміня новим Уповноваженим із захисту державної мови.

Відповідне рішення уряд ухвалив у середу, 8 липня.

“Сьогодні шляхом рейтингового голосування на посаду Уповноваженого із захисту державної мови уряд призначив Креміня Тараса Дмитровича”, – повідомив представник Кабміну у Верховній раді Василь Мокан.

Тарас Кремінь був кандидатом від уповноваженого з прав людини.

З 2014 по 2019 роки він був народним депутатом від партії “Народний фронт”.

“Я корінний миколаївець, народився тут в 1978 році, за дипломом я вчитель української та іноземної мови, кандидат наук, доцент, докторант. Все своє життя я присвятив викладанню української літератури”, – розповів про себе Кремінь.

Був депутатом Миколаївської облради, працював у профільній комісії з питань освіти і науки.

В 2014 році очолив Миколаївську облраду.

“На цій посаді я зробив все необхідне від мене залежне і від нашої громади для того, щоб підняти рівень державної мови, щоб підпищити рівень книовидання, книгорозповсюдження”, – додав кандидат.

З 2014 по 2019 – народний депутат України, очолював підкомітет з питань середньої і загальної освіти,

“Є автором приблизно 60 законодавчих ініціатив, серед яких – закон про освіту закон про забезпечення функціонування української мови як державної”, – розповів Кремінь.

На посаду також претендували Світлана Броннікова і Святослав Літинський.

Як інформувала “Новинарня“, 24 квітня мовний омбудсмен Тетяна Монахова подала у відставку після пів року роботи, заявивши, що уряд так і не утворив секретаріат для її структури. Кабмін звільнив її 7 травня.

Нового уповноваженого із захисту державної мови Кабмін має вибрати із кандидатів від трьох структур – Міністерств культури, юстиції та від уповноваженого з прав людини. Мінкульт і Мін’юст висунули Святослава Літинського, офіс омбудсмана – екснардепа від “Народного фронту” Тараса Кременя, який минулої осені у “фіналі” програв конкуренцію Монаховій.

Львів’янин Святослав Літинський – голова ГО “Незалежні” та активіст руху “Мова об’єднує”.
Він відомий активною позицією на захист державної мови та на українізацію всіх сфер суспільного життя. У вересні 2019 року Літинський невдало позивався до офісу президента, аби переклали українською виступ президента Зеленського, а у 2015 році виграв подібний суд щодо міністра Авакова.

Читайте також:
Мінкульт обрав кандидатом на мовного омбудсмана відомого активіста Святослава Літинського

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна