Майора Ковальова, який критикував Зеленського, звільнили із ЗСУ за “службовою невідповідністю”

 

автор: Олена Максименко

Майора Романа Ковальова, який критикував президента Володимира Зеленського, 18 червня звільнили зі Збройних сил.

Про це сам Ковальов повідомив “Новинарні” – вайбером, адже його сторінку у фейсбуці заблокували.

“Отже, сталося те, до чого все йшло: 18.06.2020 мене звільнено з лав Збройних сил України за «службовою невідповідністю». Покарано за свободу слова”, – написав тепер уже майор запасу.

Нагадаємо, переслідування Ковальова почалося з незручного питання до Зеленського під час вшанування полеглих під час Іловайську. Тоді він запитав главу держави про три повістки, які той проігнорував.

“У відповідь президент почав «тикати», казати, що «ти тріпло» і «балабол». Потім він бігав і кричав: «Де цей аферист?! Знайдіть мені цього афериста!»” – розповідав майор в інтерв’ю “Новинарні“.

Пізніше, будучи у відпустці, Ковальов розмістив у фейсбуці допис на адресу Зеленського:

“В мене немає до вас жодних емоцій, крім огиди і презирства. Ви захотіли керувати країною в такий критичний час, і провалилися. Я вважаю вас бездарним керівником. Вже зрозуміло, що у вас нічого не вийшло. І не могло вийти. Зеленський, іди у відставку, не тягни за собою ще й країну. Зупинись”.

Цей допис військовослужбовець за “наполегливою порадою” від керівництва вже за годину прибрав. Але відтоді почалося його цькування – зі спробами понизити в посаді, виписуванням суворих доган.

Ковальов провини не визнавав, та ще й надавав цій історії розголосу. Зрештою, дійшло до суду. Спершу йому погрожували адміністративною відповідальністю, а також була неперевірена інформація щодо кримінальної.

Засідання суду мало відбутися 9 червня, однак його довелося перенести через хворобу майора.

А 18 червня його було звільнено із ЗСУ з принизливим формулюванням.

“Чи соромно мені за таке формулювання і чи хвилююсь я через те, що ця фраза «через службову невідповідність» буде віднині у моїй особовій справі офіцера? Мені за себе не соромно. Бо повісили клеймо на невинувату людину. Мені боляче”, – наголосив Ковальов.

“Боляче за тотальну несправедливість. Боляче за цинічну байдужість до військовослужбовців з боку Зеленського, [головнокомандувача ЗСУ Руслан] Хомчака, [міністра оборони Андрія] Тарана, [командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра] Сирського і Ко.

І ще соромно, що знаходився поруч із холуями й прихвоснями цих начальничків, яких вони притягнули з собою на посади і підгодовують нагородами і преміями. А я служив сумлінно та чесно. І буду відстоювати цю правду в суді”, – додав майор запасу.

Телефоном Роман Ковальов підтвердив “Новинарні“, що планує оскаржувати своє звільнення і поновлюватися на посаді. А також добиватися звільнення винуватців цієї історії. Він зауважив, що не має сумнівів у тому, що виграє всі суди.

“Я, як і обіцяв українцям та побратимам на самому початку, із гідністю пройду цей шлях – шлях боротьби за права військового не бути рабом! Задля цього я планую через суди довести свою невинуватість по кожному із півтора десятка звинувачень з боку колишніх начальників.

А коли я це доведу, то перейду до другого етапу – притягнення винних у порушенні моїх прав та свобод до відповідальності. Звільнення або зняття з посад генералів Хомчака, Сирського, Голоднюка, Баргилевича і тих, хто фабрикував проти мене численні розслідування”, – попереджає майор запасу.

Нагадаємо, що генерал-лейтенант Олександр Сирський є командувачем Сухопутних військ ЗСУ, генерал-майор Анатолій Баргилевич – заступник командувача СВ ЗСУ з територіальної оборони, а генерал-майор Олександр Голоднюк – заступник командувача СВ ЗСУ з морально психологічного забезпечення – начальник управління морально психологічного забезпечення Командування Сухопутних військ. Усі вони, за словами Ковальова, брали участь у репресіях проти нього за його відвертість у соцмережах.

“Чи написав би я ще раз той пост і чи оскаржував би дії генерала Сирського, якби мав згоду повернути все назад? Однозначно, так! Бо я у своїх діях керуюся моральними принципами та цінностями. Серед моїх сталих та непохитних цінностей, що я набув за роки свого життя, окремими і найважливішими є: самовідданість службі й Україні; честь і гідність; вірність українському народові; повага до товаришів, друзів та рідних; цілісність та послідовність поглядів та дій; прагнення до справедливості.

Чи жалкую я про те що сталося? Звісно, ні! Я зробив те, що мав зробити і ні про що не жалкую. Моя історія є достатньо типовою для армійських буднів останнього року. І тому, сподіваюся, «справа Ковальова» стане тією останньою краплею, яка переповнить чашу терпіння свідомого українського суспільства і воно, нарешті, почне контролювати армію не тільки у сфері техніки та озброєння, а й у питаннях прав військовослужбовців та комунікації всередині Збройних сил. Бо зараз вищеназвані керівники свідомо і дуже швидкими темпами котять армію в прірву, порівняно з якою стан 2014 року буде здаватись ідеальним”, – пише Ковальов у повідомленні, яке не може опублікувати у фейсбуці через блокування.

Він вбачає свою кінцеву мету в тому, щоб дати поштовх до змін всередині армії – в бік честі, правди і справедливості, в бік такої армії, яку українці будуть любити і поважати в особі кожного солдата, офіцера й генерала і в якій мріятимуть служити та пишатимуться цією службою.

Майор переконаний, що тільки така армія здатна звільнити Україну і захищати її від будь-якого ворога.

“Я хотів би використати досвід, набутий у цій боротьбі з бездушною системою, на благо суспільства та країни”, – розповідає Ковальов про свої подальші плани.

Він каже, що станом на сьогодні хотів би стати омбудсменом із військових питань. І наголошує:

“Саме ця посада є такою, що допоможе мені розпочати зміни в армії, особливо в питаннях відновлення справедливості у ЗСУ, для якої, на жаль, зараз там немає місця. Також ця посада дозволить мені ініціювати зміни пострадянських правил та положень, за якими існують Збройні сили.

Бо військовий – не раб! Бо армія – це гарант Незалежності і територіальної цілісності! Бо армія – то є наша сила!

Маю честь!

Майор запасу Роман Ковальов”.

Детальніше про “справу майора Ковальова” читайте в матеріалі “Новинарні“:
“Справа майора Ковальова”: як офіцера переслідують за пост проти Зеленського

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]