Народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” Микола Княжицький, Софія Федина та Володимир В‘ятрович вимагають від уряду призначити Уповноваженого із захисту державної мови
Про це у четвер, 14 травня, Княжицький повідомив у фейсбуці.
“Продовжуємо боротьбу за виконання закону про українську мову. Разом із Софією Фединою та Володимиром В’ятровичем надіслали депутатське звернення з вимогою якнайшвидше подати до Кабміну кандидатуру на посаду Уповноваженого із захисту державної мови. Це мало би статися впродовж 30 днів з моменту припинення повноважень попереднього омбудсмена. Нагадаю, Тетяну Монахову було звільнено 6 травня”, – наголосив Княжицький.
Він також додав, що зробив окреме депутатське звернення щодо розв’язання проблеми створення секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови.
“Без цього неможлива повноцінна робота. Мовний омбудсмен не може набрати в штат людей та використовувати передбачені бюджетом кошти”, – зазначив Княжицький.
“За інформацією міністерства культури, ще 7 квітня ними було подано до Кабміну документи щодо утворення та функціювання секретаріату Уповноваженого. Але їх досі не розглянули. Складається враження, що міністр Кабінету Міністрів чи персонально прем’єр виступають проти включення цього питання до порядку денного засідання уряду або міністерство культури вводить в оману народних депутатів та громадськість. Маю сподівання, що це не так, і робота Уповноваженого із захисту державної мови буде розблокована”, – зауважий нардеп.
Нагадаємо, 27 листопада 2019 року Кабінет Міністрів призначив на посаду уповноваженого із захисту державної мови Тетяну Монахову, завідувачку кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили (Миколаїв).
У грудні минулого року Монахова заявляла, що офіс мовного омбудсмана повноцінно запрацює лише через пів року.
24 квітня 2020 року Тетяна Монахова повідомила, що написала заяву про звільнення з посади за власним бажанням. 6 травня її звільнили.
Серед причин звільнення вона назвала те, що через юридичні проблеми за шість місяців не був створений секретаріат уповноваженого із захисту державної мови, і вона не отримувала зарплати, натомість за цей період витратила на роботу близько 30 тисяч гривень із сімейного бюджету.
Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” набув чинності 16 липня 2019 року. Він, зокрема, передбачає створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови.
Уповноважений із захисту державної мови та його секретаріат має розглядати скарги та штрафувати суб’єкти господарювання за порушення вимог закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.
Читайте також:
Мова без захисту: навіщо уряд “підвісив” ситуацію з безпорадним мовним омбудсманом
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!