Сенат Польщі не підтримав вибори президента поштою

 

Сенат Польщі відхилив законопроєкт, який пропонує проведення виборів президента за допомогою поштового голосування.

Про це в середу, 6 травня, повідомляє “Європейська правда” із посиланням на TVN24.

Голосування, яке спочатку було призначене на середу, відбулося у вівторок після 21:00, після цілого дня дебатів. У голосуванні взяли участь 86 сенаторів.

50 висловилися проти законопроєкту, 35 – за, а один утримався.

Тепер акт повернеться до Сейму – нижньої палати польського парламенту. Для відхилення заперечень Сенату в цій палаті необхідна абсолютна більшість голосів – на один голос більше, ніж за всі інші голоси (проти і утрималися).

У Сеймі, який налічує 460 депутатів, на цей час правляча партія PiS має 235 голосів, з яких 18 – члени коаліційної угоди, їх лідер Ярослав Говін виступає проти травневих виборів.

Попередньо планується, що нижня палата польського парламенту розгляне документ у четвер, 7 травня.

Як повідомлялося, низка колишніх президентів і прем’єрів Польщі, серед яких Лех Валенса та Броніслав Коморовський, у відкритому листі заявили, що не голосуватимуть на “псевдовиборах”, і закликали громадян вчинити так само.

Кандидатка в президенти Польщі від найбільшої опозиційної партії “Громадянська платформа” Малгожата Кідава-Блонська заявила, що не братиме участі у виборах 10 травня, якщо вони відбуватимуться поштою.

Раніше, за день до голосування, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав верхню палату парламенту Сенат пришвидшити роботу, яка дозволить провести президентські вибори 10 травня шляхом поштового голосування у зв’язку з пандемією.

Як інформувала “Новинарня“, у Польщі можуть скасувати вибори президента і продовжити повноваження Дуди.

Читайте також:
Туск закликає поляків бойкотувати вибори президента 10 травня

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна