У Туреччині затримали 19 осіб за “провокаційні пости про коронавірус”

 

У Туреччині затримали 19 людей, які зробили “необґрунтовані і провокаційні” повідомлення у соціальних мережах про спалах коронавірусу.

Загалом увагу правоохоронців привернули дописи 93 людей, передає “Європейська правда”.

Цей крок був зроблений після того, як Туреччина закрила кафе, розважальні та спортивні заклади, призупинила масові молитви в мечетях і розповсюдила заборону на польоти в 20 країн, щоб стримати поширення коронавірусу.

Станом на 17 березня число підтверджених випадків захворювання у країні зросло до 47.

У заяві МВС Туреччини мовиться, що були повідомлення в соціальних мережах, спрямовані проти чиновників і такі, що поширювали панічні настрої, припускаючи, що вірус широко поширився в державі і що чиновники вжили недостатніх заходів.

“Дев’ятнадцять з цих підозрюваних були затримані, і процес затримання інших, які були ідентифіковані, триває”, – заявили турецькі правоохоронці.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на 17:30 17 березня у світі зафіксовано понад 189 тисяч випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 7497 осіб померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – понад 80643 людини

Нагадаємо, в Китаї з грудня 2019 року почали реєструватися випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Згодом стало відомо, що виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають. Однак вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.

Хвороба супроводжується жаром, сухим кашлем, задухою.Приблизно у 80% заражених захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій.

Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 1-2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності може сягати 40%, залежно від рівня медичної допомоги (зокрема наявності апаратів штучного дихання). Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – зі скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами тощо.
В Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.

Згідно з рішенням РНБО від 13 березня, Україна також закриває на два тижні кордон для іноземних громадян із 17 березня, а також пункти пропуску для авіа-, залізничного і автобусного сполучення із закордоном.

13 березня в Україні зафіксували першу смерть від коронавірусу: 71-річна жінка з Радомишля померла в лікарні. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину. Перші симптоми захворювання в неї з’явилися 3 березня.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною.
12 березня COVID-19 було підтверджено ще у двох українців – також у Чернівцях і в Радомишлі Житомирської області.

Станом на ранок 17 березня в Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадки COVID-19.

5 березня в Нових Санжарах на Полтавщині закінчилася двотижнева обсервація у евакуйованих, що 20 лютого прибули із Китаю через коронавірус.

Читайте також:
Як протидіяти коронавірусу в Україні: поради від Уляни Супрун

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна