У слуханнях справи МН17 оголосили перерву на два тижні

 

Головуючий у процесі у справі про катастрофу літака Малазійських авіаліній рейсу МН17 у небі над Донбасом суддя Хендрік Стенгейс оголосив перерву в засіданні до 23 березня.

Про це у вівторок, 10 березня, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Перерву було оголошено після того, як від захисту одного з чотирьох обвинувачених – російського відставного військового Олега Пулатова – та адвокатів рідних жертв надійшла низка клопотань.

“Ми перервемося до 10:00 23 березня”, – сказав Стенгейс.

Захист Пулатова попросив час для того, щоби приготуватися до повноцінної участі в процесі, починаючи з другої сесії, яку заплановано на 8 червня.

Зважаючи на те, що нідерландські адвокати росіянина лише в січні заявили про свою участь у судовому процесі, у них була обмежена кількість часу для ознайомлення зі справою та повноцінно представляти інтереси свого підзахисного. Так само вони не змогли відповісти на пропозицію прокурора про можливе свідчення Пулатова в суді.

Своєю чергою адвокати рідних висловили скаргу на те, що в них не було повноцінної можливості брати участь у першому судовому засіданні, у зв’язку з чим вони не заявили позицію своїх клієнтів. Крім того, вони заявили про необхідність отримати повний доступ до матеріалів справи.

Читайте також:
Суд у справі MH17: родичі понад 80 загиблих у катастрофі вимагатимуть компенсації

Справа MH17: що очікувати від першого суду про збитий Боїнг

Як писала “Новинарня“, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс MH17 Амстердам – Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік від Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, усі вони загинули.

Міжнародне розслідування під егідою Нідерландів доводить, що літак збито з контрольованої сепаратистами території ракетним комплексом “Бук”, який прибув із Росії.

19 червня 2019 року  Об’єднана слідча група назвала імена перших чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака. Це – Сергій Дубинський (“Хмурий”), Ігор Гіркін (“Стрелок”), Олег Пулатов (“Гюрза”), Леонід Харченко (“Кріт”). Також підозрюваним визнали колишнього бойовика “ДНР” Володимира Цемаха, затриманого СБУ в ОРДЛО і відданого в Росію в рамках обміну полоненими.

Судовий процес у цій справі почався в понеділок, 9 березня 2020 року, в Окружному суді Гааги в юридичному комплексі, розташованому неподалік аеропорту “Схіпхол”.

На початку першого засідання в судовій залі була присутня частина родичів загиблих, преса, сторона обвинувачення, а також адвокати одного з підозрюваних – підполковника ГРУ РФ Олега Пулатова. Підозрювані на суд не прибули.

Піт Плюг, глава Фонду катастрофи MH17, яка об’єднує родини жертв трагедії, вважає, що судові слухання можуть розтягнутися на 4-5 років, а з урахуванням розгляду апеляцій – на 7 років.

Читайте також:
Справа MH17: Росія намагається залякувати свідків, – прокурор

Суддя у справі MH17 у Нідерландах розповів, як вдалося вручити повістки підозрюваним

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна