Група нардепів просить поліцію відкрити кримінальне провадження щодо продюсерки “1+1″Єремєєвої

 

Група народних депутатів від “Європейської солідарності” просять поліцію відкрити кримінальне провадження після висловів про українську мову продюсерки “1+1” Олени Єремєєвої.

Як повідомляє “Новинарня“, про це в п’ятницю, 7 лютого, пише у фейсбуці нардеп від “ЄС” Володимир Ар’єв, підкріплюючи свій допис світлиною звернення на ім’я начальника ГУ Нацполіції Києва Андрія Крищенка.

“Вчора всі обговорили ганебний і принизливий вислів продюсерки “1+1” щодо української мови. Розмови – добре, але мають настати правові наслідки. Твердження цієї продюсерки, яке, фактично, свідчить про спробу представити українську мову неповноцінною, має стати предметом кримінального провадження. Всі ознаки для цього є. Народні депутати від “Європейської солідарності”, вважаючи, що дії продюсерки “1+1″ можуть містити прямий склад злочину, звертаються до Національної поліції в м. Києві з відповідною заявою”, – написав нардеп Ар’єв.

Нардепи вважають, що висловлювання Єрємєєвої про те, що українська мова нібито не підходить для драматичного продукту підпадають під частину 1 статті 161 Кримінального кодексу України: “умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками”.

Просимо вас відкрити кримінальне провадження за вказаним фактом, провести досудове розслідування та вжити заходів для притягнення Олени Єремєєвої до кримінальної відповідальності передбаченої частиною першою статті 161 Кримінального кодексу України”, – йдеться у зверненні нардепів до поліції.

Фото з фейсбуку Володимир Ар’єва

Як писала “Новинарня“, 4 лютого головний продюсер серіалів та фільмів каналу «1+1» Олена Єремєєва під час презентації нового сезону розповіла, що комедії для осені канал зняв українською мовою, а всі сім мелодрам, які показуватимуть навесні, – російською. Такий розподіл на “1+1” пояснили тим, що українська мова нібито краще звучить у комедіях, а в мелодрамах її “сприймати важко”.

Ці заяви викликали збурення в соцмережах, серед політиків та багатьох україномовних активістів.

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова закликала керівників телеканалів уникати суб’єктивних оціночних суджень щодо того, яка відеопродукція “виглядає українською мовою” краще або гірше, та нагадала, що мовою фільмів в Україні є державна — українська.

Читайте також: 
Русифіковані актори не говорять українською поза камерою, і ця проблема ширша за “1+1”, – Бондар

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна