Російську шпигунську базу в Альпах відвідували також Петров і Боширов

 

У Верхню Савою приїжджали агенти Головного розвідувального управління з військової частини 29155, серед них фігуранти справи Скрипаля.

Про це пише французьке видання Le Monde з посиланням на джерела у французькій розвідці.

Щонайменше, 15 російських шпигунів у 2014-2018 роках використовували департамент Верхня Савойя у французьких Альпах, як перевалочну базу.

Видання стверджує, що у регіон приїжджали агенти ГРУ з військової частини 29155, в якій, за даними західних ЗМІ, служать фахівці з убивств, саботажу і управління так званими “мертвими поштовими скриньками”, які використовуються таємними агентами і їх підручними для обміну інформацією.

Серед тих, хто відвідував базу в Альпах, – учасники отруєння Сергія Скрипаля під псевдонімами Руслан Боширов (Анатолій Чепіга), Олександр Петров (Олександр Мишкін) і Сергій Федотов (Денис Сергєєв), учасники отруєння болгарського торговця зброєю Еміліана Гебрева, відомі за псевдонімами Микола Кононихін, Іван Лебедєв, Данило Степанов, Георгій Горшков і Сергій Павлов (останній брав участь також в операції проти Скрипаля), причетні до невдалої спроби проросійського перевороту в Чорногорії агенти з псевдонімами Едуард Шишмаков і Володимир Попов.

Про п’ятьох фігурантів списку раніше нічого не було відомо; їх псевдоніми – Олександр Кулагін, Євген Ларін, Тимур Нузіров, Нама Юсупов і Геннадій Швець.

За словами французів, агенти приїжджали з Лондона, Іспанії та Швейцарії.

Дехто відвідував Францію один-два рази, інші часто приїжджали туди і довго залишалися в країні.

Співробітники ГРУ прилітали в Женеву, Париж або Ліон (один раз – в Ніццу), звідти на орендованій машині їхали в Верхню Савойю, де зупинялися в містах Анмас, Евіан та Шамоні, а також в більш дрібних населених пунктах. Останній візит співробітників підрозділу 29155 в Верхню Савойю зафіксований у вересні 2018 року.

В Le Monde стверджують, що після отруєння Скрипалів, за переміщенням російських агентів спільно стежили британська, французька і швейцарська спецслужби за участю американців.

Шпигуни не вступали в контакт з іншими підрозділами ГРУ, включаючи військову частину 26165, чиї співробітники, що займаються кібератаками, також бували в Швейцарії і Верхній Савойї – у 2016 році в Лозанні вони проводили спецоперацію проти Всесвітнього антидопінгового агентства. За даними французьких спецслужб, Чепіга, Мішкін, Сергєєв і їхні колеги під час перебування у Франції не контактували з російськими шпигунами, які працюють під прикриттям в консульствах і в посольстві в Парижі.

Як писала “Новинарня“, раніше стало відомо, що в французьких Альпах знайшли базу російських шпигунів.

Читайте також:
СБУ викрила експрацівника МВС, що шпигував на користь спецслужб Росії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна