“Не всі негідники”: Рябошапка розповів, як в Україні зникне військова прокуратура та що буде замість неї

 

Після ліквідації військової прокуратури генпрокурор Руслан Рябошапка бачить необхідність у підрозділі, який би здійснював процесуальне керівництво з розслідування військових злочинів.

Як повідомляє “Новинарня“, про це він розповів у інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.

“Закон, який передбачає ліквідацію, буде розглядатися парламентом на наступному тижні. Буде визначено порядок передачі проваджень, хто що повинен робити, хто за що відповідає і в які терміни”, – розповів Рябошапка.

За його словами, співробітники військових прокуратур пройдуть переатестацію.

“Це не означає, що всі люди у військовій прокуратурі – негідники, це абсолютно не так, але частина з них повинна буде залишити свої посади, це буде відбуватися через процедуру переатестації. І ті, хто буде відповідати критеріям професіоналізму та доброчесності, мені здається, там більшість таких людей, залишаться працювати в прокуратурі, якщо захочуть – саме у напрямку військових злочинів”, – зазначив Рябошапка.

“І ми бачимо необхідність у підрозділі, який би здійснював процесуальне керівництво у злочинах проти порядку несення військової служби“, – додав він.

На уточнююче запитання чи означає це, що після ліквідації військової прокуратури буде створена військова прокуратура, генпрокурор відповів:

“Ні. Це не означає, що ці люди будуть розслідувати військові злочини в Житомирі або Львові. Це повинно бути пов’язано із забезпеченням роботи в районі ООС“.

“Є ще цікава ідея створити департамент, який би координував процесуальне керівництво з розслідування військових злочинів, злочинів проти людяності і т.д., який би збирав, документував, фіксував усі матеріали, пов’язані з подіями на сході і з окупацією Криму, комунікував із міжнародними органами кримінальної юстиції”, – повідав Рябошапка.

Як інформувала “Новинарня“, на початку вересня 2019 року в  офісі президента натякали на ліквідацію військової прокуратури як інституції.

Військові прокурори тоді відреагували на цю ідею, категорично не погодившись з задумом ліквідації органу.

Напередодні генпрокурор Рябошапка підписав наказ про звільнення головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

Читайте також: 
“Хочемо крові”: Рябошапка пообіцяв притягати чиновників до відповідальності

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна