Кабмін схвалив старт грантової системи підтримки науки

 

Віднині держфінансування науки в Україні може здійснюватися у формі грантів.

Відповідне розпорядження ухвалив Кабмін у четвер, 22 серпня.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Повідомляється, що грантова система дозволить сильніше зорієнтувати дослідження на потреби держави і розшити канали державної фінансової підтримки вчених.

“Цим документом ми запропонували в корені нову філософію бюджетного фінансування української науки – грантової підтримки. Ця форма – загальноприйнята у світі, але ми, на жаль, практично не використовували її для державної підтримки науки та інновацій”, – наголосила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Раніше держфінансування науки відбувалося або як бюджетне фінансування діяльності наукових установ, або ж в форматі укладення договорів на виконання розробок.

У цих випадках держава була замовником і кінцевим власником результатів. Це обмежувало можливості впровадження створених технологій і викликало сумніви щодо доцільності державі бути власником прав інтелектуальної власності на розробки в галузях, які вже приватизовані.

Таким чином, грантова підтримка буде своєрідним способом державно-приватного партнерства вчених і суспільства.

Права на інтелектуальну власність, яка буде створена під час досліджень за рахунок грантів, будуть належати самим ученим, а не державі. Придбане обладнання також залишатиметься у власності одержувачів грантів.

Гранти надаватимуться тільки на конкурсній основі і не більше, ніж на три роки.

Порядок відбору буде визначати сам грантодавець, попередньо погодивши його з Мініосвіти.

Читайте також:
Нові норми українського правопису не входитимуть у ЗНО ще 5 років

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]