2500 миль в морі, по 300 год у повітрі та під водою. В Україні завершилися навчання Sea Breeze. ФОТО

 

В Одесі відбулась урочиста церемонія закриття українсько-американських навчань «Сі Бриз-2019».

Про це у п’ятницю, 12 липня, інформує пресцентр Міністерства оборони України.

Керівництво зазначило, що це наймасштабніші навчання цієї серії. Адже в них узяли участь кораблі й підрозділи України, Сполучених Штатів Америки, Болгарії, Великої Британії, Греції, Грузії, Данії, Італії, Латвії, Естонії, Канади, Литви, Молдови, Норвегії, Румунії, Польщі, Франції, Туреччини та Швеції.

Загальна чисельність особового складу — понад три тисячі осіб. Були задіяні 33 кораблі та 27 літальних апаратів. Як і торік навчання, відбулися в північно-західній частині Чорного моря, в портах, аеропортах і на полігонах Одеської та Миколаївської областей.

“Загалом під час навчань корабельні екіпажі пройшли в морі близько 2500 миль, авіатори налітали більше ніж 300 годин, морські піхотинці виконали понад три сотні стрибків із парашутом, близько 300 годин під водою провели дайвери”, – звітують у оборонному відомстві.

Сі бриз 2019 1 Сі бриз 2019 2 Сі бриз 2019 3 Сі бриз 2019 4 Сі бриз 2019 5 Сі бриз 2019 6 Сі бриз 2019 7 Сі бриз 2019 8 Сі бриз 2019 9 Сі бриз 2019 10 Сі бриз 2019 12 Сі бриз 2019 11 Сі бриз 2019
<
>
Фото: Sea Breeze exercise

Під час церемонії закриття командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко подякував усім учасникам навчань за високий рівень підготовки та ефективне виконання завдань.

“Я вдячний за вашу підтримку і солідарність. Знаю, що уряди ваших країн, роблять усе можливе, щоб наші військовополонені моряки якомога швидше повернулися додому. І це все наша спільна робота”, – сказав адмірал Воронченко.

Зі свого боку керівник навчань від української сторони, перший заступник командувача ВМС ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа наголосив, що цьогорічні маневри відрізнялися від усіх попередніх вищим рівнем складності. Також він зазначив, що за учасниками навчань пильно спостерігали представники Чорноморського флоту Росії. Але це аж ніяк не вплинуло на виконання завдань.

“Учора під час фотексу (флотська традиція завершення великих міжнародних морських навчань – “Н”) ми з моїм американським колегою спостерігали в морі кораблі Північної Америки та Європи. Всі вони йшли в одному строю, виконували спільні завдання та діяли в повній взаємосумісності. Разом йшли кораблі майже всіх країн Чорного моря. Лише одна країна стояла десь поодаль — кораблі Чорноморського флоту РФ протягом навчань пильно стежили за нашими діями. Це дає нам змогу зрозуміти, хто на чиєму боці, хто на боці цивілізованого світу, а хто прагне знищення та нівелювання морського права. Проте я впевнений: разом ми робимо дуже велику справу, і тому перемога буде за нами” — сказав контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Перед урочистим завершенням українсько-американських навчань «Сі Бриз-2019» п’ятнадцять кораблів Військово-Морських Сил України, Грузії, США, Канади, Великої Британії, Туреччини, Румунії та Болгарії в чотирьох кільватерних строях пройшли разом одним курсом у напрямку одеського узбережжя.

Одним курсом рухались американський ракетний есмінець «Карні» та британський есмінець «Дункан», фрегат «Гетьман Сагайдачний», артилерійський катер «Прилуки» та малий броньований артилерійський катер «Аккерман», канадський і турецький фрегати «Торонто» та «Тургутрейс», фрегат «Р. Фердінанд» і корвети «Себастьян» і «Ластунул» Військово-Морських Сил Румунії, корвет «Бодри» від ВМС Болгарії і грузинський катер берегової охорони «Очамчире». Морська охорона Держприкордонслужби України була представлена катером «Балаклава» та кораблями «Миколаїв» і «Павло Державін».

Протягом маневрування над кораблями здійснювали пілотування екіпажі американського протичовнового літака «Посейдон» і українського військово-транспортного літака Ан-26 морської авіаційної бригади.

Як інформувала “Новинарня“, на тлі навчань НАТО Sea Breeze Росія влаштувала у Чорному морі свої навчання.

Читайте також:
Навчання Sea Breeze: в Україну вперше зайшов десантний транспорт США типу Spearhead, на підході – есмінець

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна