35 тис. євро кожному: суд у Львові задовольнив позов станичних переселенців до Росії

 

Личаківський райсуд Львова задовольнив позов сім’ї переселенців із Луганської області та зобов’язав державу Росія виплатити їм 4,7 млн грн моральної компенсації за вимушений переїзд через військову агресію.

Як повідомляє Zaxid.net, члени сім’ї Чайка довели в суді, що причиною їхнього переселення до Львова став напад Росії на Україну, а відтак вони мають право на компенсацію за різку зміну свого звичного способу життя.

Четверо членів сім’ї Чайка переїхали до Львова у серпні 2014 року. До військової агресії вони жили в смт Станиця Луганська і, як вказано в опублікованому 24 червня рішенні суду, застали окупацію селища.

Через залякування проукраїнського населення та погіршення соціальної ситуації сім’я вирішила виїхати зі Станиці, залишивши там житло.

Із судових матеріалів випливає, що після переселення сім’я Чайка спершу домоглася в суді офіційного визнання того, що причиною переїзду стала саме військова агресія Росії. Після цього вони подали другий позов, вимагаючи сплатити моральну компенсацію за це переселення.

“Підставою звернення до суду із позовом є численні порушення Росією основоположних прав і свобод людини. Зокрема, порушений побут та налагоджене повноцінне життя. Збройною агресією Росії проти України та окупацією частини території Луганської області України порушені їх права на життя, повагу до честі та гідності, свободу і особисту недоторканість, повагу до приватного і сімейного життя, свободу думки, совісті і релігії”, – йдеться в рішенні Личаківського райсуду.

Моральну компенсацію позивачі розраховували на основі схожих позовів, які розглядав Європейський суд із прав людини.

Позов розглядався без представників Росії, хоча, судячи із судових матеріалів, вони отримували повідомлення про цей процес.

У підсумку суддя Роман Грицко повністю задовольнив позов сім’ї Чайка, зобов’язавши Росію виплатити кожному члену сім’ї одноразову компенсацію у 35 тис. євро (майже 1,2 млн грн).

Окрім цього ще один член сім’ї вимагав компенсації понад 4 тис. євро за втрачену двокімнатну квартиру, яка до того приносила стабільний дохід від здачі в оренду.

“Із представлених суду доказів вбачається, що позивачі тимчасово проживають у Львові, відчувають себе у безпеці, але вимушені прилаштовуватися до нових умов життя, шукати заробіток. Однак не мають повноцінного відпочинку, оскільки порушено їх законні права. Постійно відчувають розчарування внаслідок тривалого порушення прав, безсилля та безпорадність. Враховуючи наведене, зважаючи на практику Європейського суду з прав людини, суд вважає законним обраний ними спосіб стягнення компенсації за завдану моральну шкоду у виді одноразової суми, яка покриває всі передбачувані порушення, що були допущені Російською Федерацією”, – вказано у рішенні Личаківського райсуду Львова.

Зараз Станиця Луганська перебуває під українським контролем.

Читайте також:
Переселенка з Донбасу виграла в держави 826 тис. грн. компенсації за дім, зруйнований під час бойових дій

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна