“Це спадок від царської Росії”: РФ у Гаазі заперечує, що “віджала” в України Крим

 

РФ стверджує, що постійна палата третейського суду в Гаазі не має компетенції розглядати справу за позовом щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.

Про це заявив посол із особливих доручень МЗС Росії Дмитро Лобач, який представляє позицію РФ, повідомляє “Укрінформ”.

Україна хоче поставити під сумнів те, що Крим належить Росії, суверенітет півострова. У 2014 році Крим вийшов на референдум і обрав приєднання до Росії. Суд не може розглядати цей позов, бо він не підпадає під конвенцію ООН з морського права”, – зазначив під час свого виступу Лобач.

За його словами, РФ не визнає позови України, а у суду немає юрисдикції їх розглядати. Він закликав суд відхилити позови в повному обсязі.

“Будь-який спір щодо суверенних прав РФ та її ексклюзивних економічних зон, включно з Чорним морем – поза межами юрисдикції. За принципом правонаступництва держав, зони в Азовському морі – це спадок від царської Росії та Радянського Союзу. Всі позови України щодо активності РФ в Азовському морі – поза юрисдикцією”, – наголосив агент Росії.

Він також звинуватив Україну у невиконанні досудових процедур.

“Крім того, РФ та Україна уклали відповідні двосторонні договори, за якими будь-які суперечки повинні бути врегульовані перш за все шляхом перемовин. Україна, в свою чергу, жодним чином не пропонувала провести і не вела переговори. Таким чином, вона порушила досудову процедуру врегулювання спору”, – заявив Лобач.

Як інформувала “Новинарня“, постійна палата третейського суду в Гаазі з 10 по 14 червня проведе слухання щодо попередніх заперечень РФ у справі за позовом України щодо порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року, стосовно спору між Україною та Російською Федерацією щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.

14 вересня 2016 року Україна ініціювала окреме провадження проти РФ щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права і просить суд у Гаазі підтвердити права України в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.

У травні 2017 року відбулося перше процедурне засідання трибуналу за Конвенцією з морського права ООН, в рамках якого створено арбітраж для розгляду спору України проти РФ. Меморандум, тобто пакет доказів того, що Росія порушує суверенні права України в Чорному та Азовському морі й у Керченській протоці, було подано до Постійної палати третейського суду в Гаазі 19 лютого 2018 року. Росія подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення щодо юрисдикції цієї інституції розглядати позов України проти РФ.

Постійна палата третейського суду (ППТС) знаходиться в тій самій будівлі Палацу миру, що й Міжнародний суд ООН.

Читайте також:
У Гаагу скерували відомості про “призов” кримчан до армії РФ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна