Порошенко виступив зі зверненням до народу на завершення своєї каденції

 

Президент Петро Порошенко напередодні інавгурації новообраного глави держави Володимира Зеленського виступив зі зверненням до українців і майбутньої влади.

“Зміна влади – ознака належності України до європейської цивілізації. Демократію ми зберегли навіть в умовах російської агресії”, – наголосив п’ятий президент України.

Порошенко подякував “великому українському народу за велику честь працювати протягом п’яти років на чолі великої країни, яка вразила увесь світ силою національного духу, вразила гідністю, вразила стійкістю та свободолюбством”.

“Особливо хотів би вклонитися захисникам України за право, можливість і честь бути верховним головнокомандувачем”,

– підкреслив президент.

Перелічивши здобутки, яких досягла Україна за останні п’ять років (“зберегли Україну, поховали «Новоросію», зупинили російського агресора, виграли дипломатичну битву за ратифікацію Угоди про асоціацію з Євросоюзом і переорієнтували економіку на ЄС”, здобули безвізовий режим із ЄС, провели декомунізацію, отримали томос про автокефалію Української церкви, ухвалили закон про українську мову тощо), Порошенко попросив вибачення у тих, “чиїх надій не справдив, для кого реформи виявилися особливо болісними, хто за ці роки, зустрівшись з неправдою, не знайшов справедливості”.

Серед сфер, де “успіхи значно скромніші”, президент назвав те, що не вдалося встановити мир і відновити територіальну цілісність України, і з дуже великим запізненням розпочали відновлювати рівень життя після економічної кризи, спричиненої російською агресією.

Порошенко побажав своєму наступникові Зеленському успішного президентства: “Хай Господь Україну береже, а її новому очільнику – допомагає в роботі”.

“Мене, звичайно, тривожить те, що позитивні зміни, там, де вони є, ще не стали незворотними. Тому, виходячи з офісу президента, не можу піти з політики“, – додав ще чинний глава держави.

“Мій обов’язок – спираючись на підтримку громадськості, захистити вже здобуте у державному будівництві. Нікому не дозволити ані звернути з курсу на членство в Євросоюзі та НАТО, ані тишком-нишком спустити його на гальмах», – наголосив також Порошенко.

“Ритуальних проєвропейських та євроатлантичних декларацій – замало. Потрібна повсякденна важка праця, яку моя команда й робила протягом п’яти років. Це те, чого як громадянин вимагатиму від нової влади, і в чому готовий підставити їй плече. Рівно як і не давати спуску у разі відхилення від вивіреного курсу. Будь-які спроби, – різкі чи повзучі, явні чи приховані, – повернути країну у сферу російського впливу отримають рішучу відсіч”, – наголосив президент України, який 20 травня залишає посаду.

“Стратегічна мета, яку я проголосив під час передвиборчої кампанії, залишається в силі – до 2023 року подати заявку на членство в Європейському союзі та отримати План дій щодо членства в НАТО. Лише це гарантує незалежність країни та безпеку кожного з нас. Досягнення такої мети – завдання кожного відповідального громадянина. Моє – в тому числі. Я вірю в успіх нашої країни і в її європейське майбутнє”, – підсумував Порошенко.

Читайте також:
День пам’яті жертв політрепресій: Порошенко – в Биківні; Зеленський написав пост, коли його тегнули

Стала відома програма інавгурації Зеленського

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна