Єднання УГКЦ з ПЦУ є реальним. Про співпрацю з Епіфанієм уже домовилися, – Святослав

 

Предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) вважає, що єднання між УГКЦ і Православною церквою України не є утопічним.
Як передає “Новинарня“, таку позицію глава УГКЦ висловив у різдвяному інтерв’ю “5-му каналу”, про що поінформував департамент інформації УГКЦ.

“Навпаки, – сказав Блаженніший Святослав, – це є гарна радісна перспектива. Тому що весь християнський світ, зокрема католицька і православна спільноти, шукають шляхів до єдності. На вселенському рівні відбувається діалог, аби цю єдність відновити. Передусім йдеться про євхаристійне сопричастя”.

За його словами, не йдеться про відновлення якихось структур чи перепідпорядкування однієї церкви іншій.

“Найвищим знаком церковної єдності є Таїнство Євхаристії. Тому коли йдеться про пошук шляхів відновлення єдності між християнами, йдеться про відновлення єдності у вірі, а відтак у її вираженні в літургійному житті. Тому коли хтось розриває цю єдність, він розриває євхаристійне сопричастя. Як це сталося між Москвою і Константинополем, після рішення нашої Церкви-матері про надання автокефалії для Православної церкви України”, – зазначив патріарх УГКЦ.

Блаженніший Святослав відзначив, що вже є кілька рівнів щодо співпраці, про які домовилися з його митрополитом Київським (ПЦУ) Епіфанієм.

“Найперше, – розповів Святослав, – ми хочемо разом досліджувати спільну спадщину Київського християнства. Бо так історично сталося, що Греко-католицька церква часто в історії потрапляла під західні впливи, зокрема Латинської церкви. Православна церква потрапляла під впливи московські, тобто під впливи цієї славно чи сумнозвісної Никонівської реформи, яка виражається у певних обрядових моментах”.
Отож, з одного і другого боку, наголошує глава УГКЦ, нам треба шукати, “що є Київського в нашому сьогоднішньому житті, це досліджувати і це відновлювати”.

За його словами, йдеться про розвиток богословської традиції і душпастирського служіння.

“Одна річ є об’єднання, а інша річ – єднання. У багатьох справах ми вже можемо єднатися”, – наголосив архієрей.

“Блаженніший Святослав висловив сподівання, що Православна церква України, яка тепер отримуватиме міжнародне визнання, увійде у вселенський рух пошуку єдності Христової Церкви, який є сьогодні на вселенському рівні”, – зазначили в УГКЦ.

“З православного боку очолює цей процес Вселенський патріарх, а з католицького боку – Римська апостольська столиця. До речі, після всіх намірів дати Православній церкві України автокефалію, Москва вийшла з цього екуменічного діалогу… Гадаю, Українська церква має активно до нього входити, активно долучатися до цього руху, і тоді в Україні ми побачимо його реальні плоди. Бо, мабуть, ніхто, так як ми, – українці, так потребуємо вселенського єднання Церков”, – наголосив предстоятель УГКЦ.

Читайте також:
Різдвяне богослужіння з томосом у Софії: Епіфаній пом’янув у диптиху Кирила

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна