Глава МЗС пояснив, чому Україна вирішила закрити свої виборчі дільниці в РФ

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін пояснив причини закриття п’ятьох закордонних виборчих дільниць при дипломатичних установах у Російській Федерації на президентські вибори-2019.
Про це глава зовнішньополітичного відомства написав у своїй колонці для “Української правди“.

“Головний мотив, який обумовлює закриття дільниць в Росії, це, безумовно, безпека. І мова тут навіть не про такі речі, як можлива інфільтрація агентів ФСБ у склад виборчих комісій, вплив на них і багато чого іншого. Нас турбує передусім безпека українських громадян, які, попри адміністративний і пропагандистський тиск, все-таки наважаться стати членами виборчих комісій чи й просто прийти на вибори”, – наголосив Клімкін.

На його думку, “можна не сумніватися, що всі, хто візьмуть участь у голосуванні, обов’язково опиняться під ковпаком ФСБ і ризикують у найближчий час стати жертвами репресій”.

Міністр зазначив, що Центральна виборча комісія, ухвалюючи рішення про закриття дільниць в РФ, врахувала позицію МЗС.

“Росія стосовно України є країною агресором і окупантом. Це факт не тільки політичний, але і юридичний, визнаний українським законодавством. Проводити вибори на території країни агресора і окупанта є апріорі дуже проблематичним кроком. У випадку ж із Росією це було б іще й украй ризиковано.
Вибори української влади мають проходити з дотриманням усіх демократичних стандартів, зокрема критеріїв ОБСЄ. Упевнений, що це вже утверджена практика нашого політичного життя.
Росія ж дуже далека від демократичних норм та міжнародного права. Це засвідчили незаконні, фейкові “вибори” в анексованому Криму та на окупованому Донбасі, це підтвердило втручання російських спецслужб у вибори в США та інших європейських країнах (про те, як відбуваються вибори в самій Росії навіть говорити не буду).

Але головне: треба бути невиліковно наївним, аби повірити, що ФСБ та інші російські інституції не стануть впливати на українські вибори на своїй власній території”, – ідеться в дописі міністра.

Клімкін нагадав, що у російських тюрмах вже утримуються десятки українських політв’язнів і військовополонених, ув’язнених за сфабрикованими справами. Також глава МЗС зазначив, що в Росії зараз перебуває понад 2,5 млн українських громадян. “Якими б не були мотиви їхнього перебування на території країни-агресора, ми маємо про них турбуватися”, – зауважив Клімкін.

Глава МЗС навів дані про явку на попередніх виборах президента, коли кількість українців, які брали участь у голосуванні, була невеликою.

“Зверніть увагу, що на позачергових президентських виборах 2014 року до списків виборців було включено 49 418 особи, при цьому з них проголосували 1134”, – заявив Клімкін.

Глава МЗС додав, що українці, які тимчасово перебувають в РФ, зможуть проголосувати в Україні за місцями постійного проживання, необхідно тільки пересвідчитися, що їх внесли до списків виборців.

“Ті ж, хто проживає в Росії постійно, матимуть можливість голосувати в посольствах України у Грузії, Фінляндії й Казахстані. Детальні роз’яснення щодо необхідних дій можна знайти на сайтах наших дипломатичних представництв”, – повідомив Клімкін.

“Ми вважаємо, що проведення вільних і чесних виборів на території країни-агресора є неможливим, позбавленим політичного і юридичного сенсу, а для тих, хто вирішить узяти в них участь, – просто небезпечним”, – підкреслив міністр закордонних справ України.

Як повідомляла “Новинарня“, наприкінці 2018 року Центральна виборча комісія ліквідувала п’ять закордонних виборчих дільниць, утворених при українських дипустановах в Росії. При цьому ЦВК змінила межі виборчих дільниць, створених при посольствах України в Грузії, Казахстані і Фінляндії, розширивши регіонами РФ, які були закріплені за ліквідованими дільницями.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна