Митрополит Епіфаній попросив вірян не реагувати на заклики до розпалювання ворожнечі

 

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній попросив вірян не реагувати на заклики до розпалювання ворожнечі або до насильства.

Про це йдеться у різдвяному посланні предстоятеля незалежної помісної української церкви, оприлюдненому на сайті УПЦ КП.

“Ми самі маємо відкласти минулі протистояння, відчуження і ворожнечу, бо лише через прощення одне одного ми можемо справді утвердити єдину помісну автокефальну українську Православну церкву. Пильнуймо: заклики до розпалювання ворожнечі чи до насильства відкидаймо, а те, що слугує любові та миру, – приймаймо”, – зазначив митрополит Епіфаній.

Він наголосив, що двері єдиної помісної Православної церкви України, утвореної під час Об’єднавчого собору 15 грудня, відкриті для всіх.

“Попереду багато спільної праці для зміцнення цієї єдності. Найперше маємо надалі підносити молитви за церкву, за подолання ворожнечі та за примноження любові”, — додав він.

Предстоятель незалежної помісної української церкви привітав зі святом Різдва Христового і з Новим роком усіх вірян, президента, Верховну Раду й уряд. Окремо він згадав Збройні сили України й усіх захисників України.

“Від золотоверхого Києва надсилаємо також вітання і молитовні побажання тим, хто святкує народження Сина Божого в умовах окупації, в полоні чи несправедливому ув’язненні, і просимо в Господа для них підтримки та захисту”, — наголосив Епіфаній.

Як інформувала “Новинарня“, 15 грудня у Києві, в Софійському соборі, відбувся Об’єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія з УПЦ КП. Офіційна назва об’єднаної церкви за статутом – Православна церква України.

Перед Собором дві церкви, які взяли участь в об’єднанні – УПЦ Київський патріархат та Українська автокефальна православна церква – провели свої собори і постановили саморозпуск, щоб шляхом злиття утворити єдину помісну церкву. Юридично ця нова церква є спадкоємицею і автокефальної церкви, і Київського патріархату, пояснив архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря.

Саме йому має вручити томос про автокефалію Української православної церкви Вселенський патріарх. Рішення про це ухвалив синод Вселенського патріархату – материнської структури всіх православних церков світу.

Читайте також:
Спецслужби РФ через пранкерів намагалися спровокувати митрополита Епіфанія, – ПЦУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна