Нацполіція спрямовує до суду сотні справ, пов’язаних з організованою злочинністю, однак неспроможна судова система протягом року розглянула трохи більш як 5% таких справ.
Як передає “Новинарня“, про це заявив заступник голови НПУ – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін.
“Поліція щоденно набирає обертів щодо документування організованої злочинності. Станом на сьогодні з початку поточного року до суду спрямовано 198 справ. Для порівняння, за весь 2017 рік – 172, 2016 рік – 102, 2015 рік – 123, 2014 рік – 155, 2013 рік – 172”, – написав Аброськін у “Фейсбуці” 17 вересня.
Але, за його словами, активної роботи тільки однієї поліції недостатньо.
“Станом на сьогодні на розгляді в судах перебуває 457 спрямованих до суду за останні п’ять років, але за весь 2018 рік розглянуто лише 27 справ зазначеної категорії. Тільки вдумайтесь: швидкість розгляду – 27 справ у рік! Так злочинність не подолати”, – заявив він.
Голова кримінальної поліції розповів, що жодної справи протягом року не розглянуто у Вінницькій області, де в суді перебуває 13 справ щодо оргзлочинності, у Волинській (18), Дніпропетровській (27), Донецькій (25), Київській (31), Луганській (34), Одеській (41), Черкаській (20).
“Можно створювати суди, й, мабуть, вони необхідні для розгляду справ НАБУ, потім ДБР. До речі, при підведенні підсумків один із кіберполіцейських запропонував створювати ще й спеціалізовані суди для розгляду справ кіберзлочинців… Можна й ще з десяток настворювати, але всіх суб’єктів-«клієнтів» цих суддів створюють та контролюють лідери злочинних організацій, «злодії в законі», яких судить звичайний суддя звичайного місцевого суду.
Якщо не запрацює в найближчий час судова система України, жодного сенсу не має займатися документуванням організованої злочинності, бо вся наша робота йде на сміття”, – підсумував В’ячеслав Аброськін.
Читайте також:
На Кіровоградщині під час сходки “накрили” 30 кримінальних авторитетів,
– Аброськін
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!