47 під загрозою: стало відомо, яких журналістів СБУ прикриває через “справу Бабченка”

хоновлено

У приміщенні Служби безпеки України 1 червня відбулася зустрічі із журналістами, які, за припущеннями СБУ і Генпрокуратури, можуть стати жертвами замахів у зв’язку з розслідуванням “справи Бабченка-Германа”.

Як повідомив “Новинарні” один з учасників зустрічі, котрий побажав зберегти анонімність, в СБУ загалом прийшли 17 осіб.

Серед них – російські ведучі “Прямого каналу” Матвій Ганапольський та Євген Кисельов, заступник гендиректора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв, головний редактор тижневика “Дзеркало тижня” Юлія Мостова, Сергій Іванов з “1+1”, політичний оглядач Віталій Портніков з “Еспресо” і “Радіо Свобода”, Осман Пашаєв з ATR, Тетяна Даниленко з каналу ZIK, заступник головного редактора “РБК-Україна” Сергій Грішин, журналіст, медіаменеджер і політтехнолог Олексій Мустафін, ведучий ICTV, оглядач “Радіо Свобода” і “24” Павло Казарін.

Ще кілька осіб – громадян України, які були на зустрічі, попросили не згадувати про їх присутність там. Серед них – люди, що не є журналістами.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив про список із 47 осіб, який отримали правоохоронці завдяки контактам Бориса Германа, підозрюваного в організації вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка.

У коментарі “Громадському” Осман Пашаєв повідомив, що під час зустрічі підписав документ про нерозголошення інформації. Журналіст додав, що список з 47 осіб він не бачив, проте йому здалося, що на зустрічі людей було менше.

Юлія Мостова в розмові з каналом “112 Україна” відмовилася від коментарів, зазначивши лише, що спецслужба “й так робить собі достатню рекламу”.

Громадяни Росії Євген Кисельов та Матвій Ганапольський на своєму каналі підтвердили, що фігурують у “списку потенційних жертв”.
Ганапольський зазначив, що їм продемонстрували деякі докази, які підтверджують серйозність небезпеки. За його словами, правоохоронці не планували влаштувати собі додатковий піар, а намагалися попередити про небезпеку.

Сергій Іванов у свою чергу розповів: “На зустрічі мова йшла про обставини організації замаху на Бабченка. Інсценування його вбивства я вважав і вважаю абсолютно законним і правильним методом для викриття організаторів і замовників. Простіше кажучи, “вбили” його не даремно.
Нас попередили, що ми перебуваємо у групі ризику і потенційно можемо стати мішенями бойовиків, які працюють під керівництвом російських спецслужб. Запропонували надати охорону, але остаточного рішення з цього приводу я ще не ухвалив”.

Генпрокурор Луценко в коментарі ЗМІ заявив, що відповідну інформацію було донесено і на зустрічі з іноземними послами.

Читайте також:
Справа Бабченка: ЗМІ знайшли зв’язок фігурантів з Медведчуком та Скіпальським

Як інформувала “Новинарня“, ввечері 29 травня з’явилася інформація, що російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка вбили трьома пострілами в спину у його квартирі в Києві.
Але по обіді 30 травня стало відомо, що вбивство Бабченка було інсценуванням в рамках спецоперації Служби безпеки України. Бабченко вийшов до журналістів під час брифінгу голови СБУ Василя Грицака.
У відомстві заявили, що для замаху на Бабченка спецслужби Росії завербували громадянина України і заплатили йому 40 тис. доларів. У Києві завдяки інсценуванню вбивства затримали організатора замаху.
Бабченко вибачився перед друзями, колегами і дружиною.

Президент України Петро Порошенко зустрівся з Бабченком та доручив надати йому охорону.

В організації замовного вбивства звинувачують бізнесмена Бориса Германа, з яким пов’язаний росіянин В’ячеслав Пивоварник.
Шевченківський райсуд відправив Германа під арешт на два місяці.

В ОБСЄ висловили “жаль” через рішення українських правоохоронців поширити неправдиву інформацію про смерть російського журналіста Аркадія Бабченка.

Читайте також:
“Кров була справжня – свиняча”: Бабченко розповів, як його “вбивали”. ВІДЕО

“Шифруватися сенсу не бачу”: стало відомо, ким є “кілер” Бабченка

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна