Наша пісня гарна й нова. Міністр Рева зірвав конкурсний відбір проектів ветеранських ГО

 

Міністр соцполітики Андрій Рева своїм рішенням припинив проведення конкурсу для державного фінансування проектів ветеранських організацій на 2018 рік.
Як передає “Новинарня“, про це повідомив член робочої групи зі створення Мінветеранів, ветеран АТО Віталій Кузьменко.

“Міністр соцполітики Андрій Рева своїм рішенням зірвав проведення конкурсу проектів ветеранських організацій на 2018 рік. Чи то через непрофесіоналізм своїх радників, чи хочуть затягнути процес, чи просто повернути стару систему дерибану. Але знову “нарадили” проблем”, – написав Віталій Кузьменко у “Фейсбуці” в п’ятницю, 11 травня.

За його словами, своїм дорученням від 5 травня міністр Рева скасував уже оголошений конкурс проектів на стадії розгляду поданих проектів.

“Так що всіх вітаю. Починаємо спочатку”, – зазначив Кузьменко.

Він повідомив, що оголошення нового конкурсу Рева своїм дорученням “прив’язав” до внесення змін до Порядку проведення конкурсу (постанова КМУ № 1049). Очікувалось, що відповідні зміни будуть внесені 10 травня на засіданні уряду. Але це питання навіть не виносилось на розгляд.

“Проект змін підготовлений ще взимку ніяк не можуть винести на засідання Кабміну. Вже відбулось кілька “змін до проекту змін”, узгодження з іншими міністерствами, навіть з Антимонопольним комітетом.
Зміни потрібні, працювали над ними ще з минулого року. Вже неодноразово про них писав. Вони дозволять розширити кількість учасників конкурсу, чим збільшать конкуренцію проектів і, відповідно, якість проектів-переможців”, – додав Кузьменко.

Але, наголосив він, оголошення нового конкурсу “затягне процес ще мінімум на 1,5 місяці”.
“Якщо конкурс оголосити прямо на наступному тижні, то результат буде десь у липні”, – пояснив активіст.

“Я так розумію, Реві не пояснили, що існувало декілька варіантів врахування змін до [постанови] 1049 навіть без повного скасування конкурсу і затягування процесу”, – зазначив Віталій Кузьменко.

Читайте також:
“Майже здобули”.
Конкурсна комісія відкидає фейкові проекти держфінансування ветеранських ГО

Як інформувала “Новинарня“, 14 лютого Кабінет Міністрів прийняв рішення про новий механізм використання державних коштів для надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів – на конкурсній основі.
У березні уряд оприлюднив постанову про конкурсне фінансування ветеранських ГО.

Цьому передував рік тиску громадських активістів та ветеранів АТО на Міністерство соціальної політики.

За попереднім механізмом фінансування ГО, щороку з державного бюджету виділяли 20 млн. грн. на статутну діяльність ветеранських спілок, незалежно від їх роду діяльності та активності.
Частина з організацій, що отримували кошти, демонстрували відкриту проросійську позицію і влаштовували прорадянські заходи, акції типу “Безсмертний полк” з георгіївськими стрічками тощо.

Громадський опір проти такої “годівниці” стартував навесні 2017 року. Одним з ініціаторів протесту став Дмитро Різниченко – громадський активіст та ветеран батальйону “Донбас”, який вдарив лобом в обличчя голову громадської ради при Міністерстві оборони, 67-річного генерал-полковника запасу Віктора Палія.

11 квітня 2017 року представники ГО – учасники засідання при Держслужбі у справах ветеранів та учасників АТО – проголосували за перехід до фінансування ветеранських організацій на відкритій конкурсній основі.
Надалі міністр соцполітики Андрій Рева почав шукати компроміси в грошовому питанні між “старими” й “новими” ветеранами. Однак, попри обіцянку прийняти проміжне рішення “50/50”, в другому півріччі принцип розподілу коштів на ветеранські ГО залишався старим.

Читайте також:
“Будьте ви прокляті”. Як волонтери й АТОвці відсувають псевдоветеранів
від бюджетного корита

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]